A rekkenő hőség ellenére is színvonalas küzdelmet hozott az idei strandröplabda MEFOB

Két napon át, augusztus 13-án és 14-én zajlottak a strandröplabda egyetemi bajnokság (MEFOB) küzdelmei, amelyekből a Horváth Réka Sára, Soós Brigitta, illetve a dr. Sow Ábrahám Péter, Bakóczy András kettős került ki győztesen. Jóllehet a fojtogató meleg próbára tette a résztvevőket, a bajnokság színvonalára így sem lehetett panasz.

Talán még sokan emlékeznek, hogy tavaly a Lupa-strandon megrendezett strandröplabda MEFOB-on a hölgyeknél a Villám Lilla (Semmelweis Egyetem), Juraszik Patricia (Széchenyi István Egyetem) kettős, míg a férfiaknál a Papp Mátyás (Testnevelési Egyetem), Oszlányi Simon (Metropolitan Egyetem) páros nyakába került az aranyérem. Idén több kihívójuk is akadt a tavalyi győzteseknek, a bajnokságnak pedig – a strandkézilabdával együtt – új helyszín adott otthont: az esemény fővárosból vidékre, a Velencei-tó partjára költözött.

Júniusban dőlt el, hogy 2021-ben megtartják az EFOTT Fesztivált, amelyen a Budapesti Corvinus Egyetem rendezi meg a strandröplabda MEFOB-ot. A BCE Hallgatói Önkormányzata a Magyar Egyetemi–Főiskolai Sportszövetséggel (MEFS),

a Közgáz SC-vel és az EFOTT szervezőivel együtt végig arra törekedtek, hogy az óriási hőségben minél kedvezőbb körülményeket teremtsenek a résztvevőknek. Marton Tamás versenyigazgató és Lestár László, a Közgáz SC és DSK röplabda edzője rendkívül sokat tett azért, hogy az idei torna zökkenőmentes legyen.

Előzetesen 16 férfi és 14 női páros küldte be nevezését, ám a MEFOB-bal egy időben zajló strandröplabda országos bajnokság, valamint a járványhelyzet miatt végül 13 férfi és 11 női páros vágott neki a küzdelmeknek. Összesen 16 felsőoktatási intézményből érkeztek sportolók, így igazán sokszínű volt a mezőny.

A nők tornáján a Testnevelési Egyetem hallgatói – Horváth Réka, Soós Brigitta és Rácz Annamária – az idei teremröplabda MEFOB-on már belekóstoltak a siker ízébe, dupláznia azonban csak Soós Brigittának és Horváth Rékának sikerült. Pavlovics Zsófia és Rucz Réka vihették haza a bronzérmet, miután legyőzték a nagy tehetségnek kikiáltott Kiss Liliána, Bíró Krisztina párost.

A férfiaknál Sow Ábrahám, Bakóczy András kettős a torna elejétől magabiztosan menetelt, így könnyen jutott el a döntőig, amelyet végül összehangolt játékának köszönhetően meg is nyert. Fiatal kora ellenére Szabó Márton és Kara Zsombor is rutinos játékosnak számított a mezőnyben, ők a második játéknapon sorozatban négy mérkőzést vívtak meg, és végül a 4. helyen zártak.

„Bár idén kevesebben vettek részt a strandröplabda MEFOB küzdelmeiben, és a rekkenő hőség sem segítette a játékosokat, a visszajelzések alapján elmondhatjuk, élvezetes és színvonalas mérkőzéseket láthattunk a két nap alatt – mondta Gáspár Sára, az esemény főszervezője. – Ami a körülményeket illeti, hiába próbáltuk hűteni a homokot, olyan forró volt, hogy a játékosok tíz perc után már nem érezték a talpukat, de a pálya mellett felállított sátrakban némiképpen le tudták hűteni magukat.”

Az esemény lebonyolításában a Corvinus Hallgatói Önkormányzatának lelkes csapata segédkezett vízhordással, pályalocsolással, valamint különböző helyszíni operatív feladatokkal.

Az eredményhirdetésen a díjakat Kovács György, a MEFS főtitkárhelyettese, Herczog Roberta, az EFOTT képviselője, valamint a Budapesti Corvinus Egyetem Hallgatói Önkormányzat sportfelelőse, Gáspár Sára adta át.

2021-es strandröplabda MEFOB, nők, végeredmény:

1. Horváth Réka Sára (Testnevelési Egyetem) – Soós Brigitta (Testnevelési Egyetem)
  2. Villám Csenge (Semmelweis Egyetem) – Rácz Annamária (Testnevelési Egyetem)
  3. Pavlovics Zsófia (Budapesti Gazdasági Egyetem) – Rucz Réka (Budapesti Corvinus Egyetem)
  4. Kiss Liliána (Budapesti Gazdasági Egyetem) – Bíró Krisztina (Budapesti Corvinus Egyetem)

2021-es strandröplabda MEFOB, férfiak, végeredmény:

1. Dr. Sow Ábrahám Péter (Eötvös Loránd Tudományegyetem) – Bakóczy András (Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem)
  2. Szalai Tamás (Széchenyi István Egyetem) – Tompa Dávid (Eötvös Loránd Tudományegyetem)
  3. Czeilinger Bálint (Semmelweis Egyetem) – Kortyis Dominik (Budapesti Metropolitan Egyetem)
  4. Szabó Márton (Neumann János Egyetem) – Kara Zsombor (Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem)

A férfi döntőt itt, a női döntőt pedig itt nézhetitek vissza.

Szöveg: Gáspár Sára, Márványkövi Ferenc
Kép: MEFS