A Testnevelési Egyetem a birkózó MEFOB legjobbja

Az Egerben vasárnap megrendezett birkózó MEFOB-ot kilenc aranyéremmel zárták a TE-s hallgatók, de jól szerepeltek a Pécsi Tudományegyetem és a Semmelweis Egyetem birkózói is.

Olvasási idő: 2 perc

Vasárnap az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem (EKKE) szervezésében, az egri Eszterházy-csarnokban rendezték a 2021-es birkózó Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Bajnokságot. A versenyre népes mezőny gyűlt össze, 14 egyetem képviseletében 130 hallgató érkezett Egerbe.

Az ünnepélyes megnyitón a házigazda Eszterházy Károly Katolikus Egyetem nevében Jordán Dániel, az Eszterházy SC ügyvezetője köszöntötte a megjelenteket. Az idei verseny lebonyolításában az egyetem mellett a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség (MEFS), a Magyar Birkózók Szövetsége, valamint az Egri Városi Sportiskola is segédkezett, így előzetesen is kiváló rendezvényre számíthattunk.

Három szakágban küzdöttek egymással a felek: a férfiaknál a kötöttfogásban és szabadfogásban is kilenc súlycsoportban hirdettek győztest, a nőknél pedig 10 súlycsoportban osztottak érmeket. A legtöbb érmet az elmúlt évekhez hasonlóan a Testnevelési Egyetem sportolói szerezték: mindhárom szakágból három-három aranyérmet hoztak el, összesen 21 érmet akasztottak TE-s hallgató nyakába. A csapaverseny második helyezettje a Pécsi Tudományegyetem: hallgatói 18 érmet, köztük 4 aranyat szereztek. Hat arannyal (összesen pedig 11 éremmel) zárta a napot a Semmelweis Egyetem küldöttsége. A budapesti orvosegyetemisták alaposan felülmúlták legutóbbi eredményeiket. Az amatőrök versenyét az NKE uralta, az öt súlycsoportból hármat is ők nyertek meg.

A nézők színvonalas küzdelmeket láthattak ezúttal is, amiről utánpótlás-válogatott versenyzők gondoskodtak. Kismóni Móric (TE) például megvédte bajnoki címét. Az egyaránt cselgáncsozó Beringer Fatime és Gergácz Enikő sikerrel váltott birkózásra erre az alkalomra, hiszen mindketten aranyéremmel a nyakukban távozhattak Egerből.

A verseny teljes eredménysora itt megtalálható.