BME-s sikerek az erőemelő MEFOB-on

A hagyományoknak megfelelően idén is a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem tornatermében rendezték az erőemelő MEFOB-ot, nagy érdeklődés mellett, ugyanis a nőknél 12, a férfiaknál 29 versenyző nevezett, összesen 19 felsőoktatási intézmény képviseletében.

Legtöbben a hazaiak, vagyis a BME erőemelői voltak, akik 3 arany-, 3 ezüst- és 1 bronzéremmel zárták a napot, összesen 77 pontot szerezve övék lett a csapatarany. Második helyen a Nemzeti Közszolgálati Egyetem sportolói végeztek 43 ponttal, a dobogó harmadik fokára pedig a Pécsi Tudományegyetem hallgatói állhattak fel.

Az indulóknak szokás szerint három versenyszámban kellett bizonyítaniuk: guggolás, felhúzás és fekvenyomás. Guggolásban a nőknél Juhász Anna Csilla (BME) volt a legerősebb, ugyanis 157,5 kg-ot emelt, a férfiaknál Horváth Péter (BME) 270 kg-mal állt fel. Fekvenyomásban szintén Juhász Anna Csilla volt a legjobb (95 kg-ot emelt), a férfiaknál P. Nagy Bálint (BME) 180 kg-ot nyomott ki. Felhúzásban Dékány Krisztina Lilla (PTE) volt a legerősebb (165 kg) a női mezőnyben, a férfiak ugyanezen számában Horváth Péter nem talált legyőzőre, 315 kg-os teljesítményét meg sem tudták közelíteni. Ez a teljesítménye pedig új országos csúcs: az előzőt is ő tartotta 305,5 kg-mal, amit a június végi országos bajnokságon ért el.

Büszke lehet a teljesítményére Kremzner Gábor (Óbudai Egyetem) is: a nyári junior ob első helye után a MEFOB-on is megszerezte a győzelmet a 83 kg-os súlycsoportban, ráadásul most sikerült elérnie a 600 kg-os összteljesítményt is (605 kg-mal zárt). Fejlődése jól látható, hiszen a tavalyi MEFOB-on 532 kg volt az összteljesítménye. Ez többekre is elmondható, hiszen nagyon sok jó teljesítményt láthattak a versenyen az érdeklődők. A teljes végeredmény a MAFC Súlyemelő Szakosztály honlapján olvasható.

Szöveg: Janzsó Miklós
Fotó: MAFC Súlyemelő Szakosztály