Budapesten futnak össze a Kárpát-medence magyar egyetemistái

Október 14-16. között 12. alkalommal rendezi meg a BEAC és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem a Kárpát-medencei Egyetemek Kupáját (KEK).

Az eseményen hat sportágban, három napon keresztül, közel 1500 egyetemista sportol együtt Budapesten. A KEK lehetőséget ad arra, hogy a Kárpát-medencében tanuló felsőoktatási hallgatók a sporton keresztül élő kapcsolatot építhessenek ki egymással. A tornán anyaországi és határon túli egyetemek sportolói mérik össze erejüket futsalban, kosárlabdában, röplabdában, asztaliteniszben és nagypályás labdarúgásban.

Az összmagyar multisportesemény idén először egészül ki futóversennyel. Az MVM Paksi Atomerőmű támogatásával, a KEK RUN 2021 elnevezésű eseményre október 16-án kerül sor a Ludovika Campuson.

Simon Gábor, a BEAC igazgatója kiemelte, hogy „a futás az egyetemisták körében is az egyik legnépszerűbb sport. Egyik célunk a KEK Run-nal, hogy a csapatok mellett megszólítsuk az egyéni sportolókat is.”

A nevezési felület valamennyi sportágban elérhető a www.kekbudapest.hu oldalon.

A KEK Run névre keresztelt futóverseny célja, hogy amatőr és profi futók számára egyaránt kínáljon versenyzési lehetőséget. A futás beemelésével a szervezők nem titkolt célja, hogy magát a sportot, illetve az egészséges életmódot hirdessék kicsik és nagyok között egyaránt.

A versenyt kezdők is bátran vállalhatják, ők az 5,5 km-es távon tehetik próbára magukat. Akik egy picit hosszabb távot választanának, ők a 10 km-es viadalra tudnak nevezni, melyet akár váltóban is lefuthatnak a sportolni vágyók. A helyszín, a Ludovika Campus, a forgalomtól teljesen elzárt terület, ahol a futók végig élvezhetik barátaik, szeretteik vagy akár teljesen ismeretlenek szurkolását.

A futóverseny – és a KEK is – jótékonysági gyűjtéssel egészül ki, így akik csatlakoznak az eseményekhez, egyúttal a társadalmi felelősségvállalás jegyében egy jó ügy mellé is állnak. A jótékonysági gyűjtés során a kárpátaljai, Munkácsi 3. számú II. Rákóczi Ferenc Középiskola számára gyűjt adományokat a KEK szervezői csapata. A jótékonysági gyűjtést KEK Run minden résztvevője futásával támogatja.

A KEK Run-on résztvevők olyan neves élsportolókkal futhatnak együtt, mint a tokiói ezüstérmes, világbajnok párbajtőrvívó Siklósi Gergely és a BEAC kétszeres magyar bajnok maratoni futója, Csere Gáspár.

Siklósi Gergely kiemelte, hogy azért vállalta el a részvételt az eseményen, mert „a Kárpát-medencei Egyetemek Kupája rávilágít arra, hogy nem számít, hogy ki honnan érkezik a versenyre, a sport ereje és szeretete összeköt minket, magyarokat.”

Csere Gáspár a BEAC atlétája szerint a futás alapsport, ami „Mindenhol megtalálható – az idei KEK kupán is! Alap, hogy ott leszek.”

A Ferencvárosi Torna Club a KEK kiemelt szakmai támogatója, így az FTC két sportolója is népszerűsíti az októberi eseményt: a 104-szeres válogatott kézilabdázó, Kovacsics Anikó, illetve a 32-szeres magyar bajnok Kazi Tamás középtávfutó, aki elmondta, hogy számára minden olyan esemény, ahol a sport, de főleg a futás szerepet kap, nagy jelentőségű. Kovacsics Anikó pedig fantasztikus dolognak tartja, hogy a Kárpát-medence minden pontjáról Budapestre érkeznek az egyetemista fiatalok: „Örülök, hogy klubom, a Fradi is odaállt e kezdeményezés mellé. Természetes, hogy én is támogatom a KEK versenyeit, igaz ez minden sportágra, amiben összemérik a tudásukat a fiatalok, így a legújabb versenyszámra, a futásra, a KEK Runra is.”

Az eseménnyel kapcsolatos további részletek és a nevezési felület elérhető a www.kekbudapest.hu honlapon.

Szöveg: BEAC, Janzsó Miklós
Fotó: BEAC