Buli és sport egy helyen: augusztusban két MEFOB is az EFOTT-on!

Buli és sport egy helyen augusztusban két MEFOB is az EFOTT-on

Az augusztus 11. és 15. között, a Velencei-tónál sorra kerülő EFOTT-on rendezik az idei strandkézilabda és strandröplabda egyetemi bajnokság küzdelmeit. Sportolásra és bulizásra nem is találhatsz jobb helyet, mint Sukoró, úgyhogy nevezz be a küzdelmekbe, vagy legyél ott szurkolóként!

Már jelentkezhettek a Strandkézilabda, illetve a Strandröplabda Magyar Egyetemi – Főiskolai Országos Bajnokságra (MEFOB), amelyet az augusztus 11. és 15. között Sukorón sorra kerülő Egyetemisták és Főiskolások Országos Turisztikai Találkozója (EFOTT) kisérőprogramjaként rendeznek meg. Augusztus 11. és 12. között a strandkézilabda (versenykiírás itt), augusztus 13.és 14. között a strandröplabda küzdelmeit (versenykiírás itt) bonyolítják le a Velencei-tó északi partján fekvő szabadstrand forró homokján.

Buli és sport egy helyen augusztusban két MEFOB is az EFOTT-on

Vélhetően nemcsak a homok és az időjárás lesz forró, hanem a mérkőzéseket övező hangulat is, hiszen e két sportág népszerűsége továbbra is töretlen a sportolni vágyó fiatalok körében. Ezért – ahogyan azt már megszokhattuk a strandkézi és strandröpi MEFOB-okon – kiélezett, ölre menő küzdelmekre, és tömött lelátókra számíthatunk.

Mint arra sokan emlékeznek, tavaly a Lupa-strandon megrendezett strandkézilabda MEFOB-ot a nőknél a Károli Gáspár Egyetem, a férfiaknál a Budapesti Corvinus Egyetem csapata nyerte. Strandröplabdában a hölgyeknél a Villám Lilla (Semmelweis Egyetem), Juraszik Patricia (Széchenyi István Egyetem) kettős, míg a férfiaknál a Papp Mátyás (Testnevelési Egyetem), Oszlányi Simon (Metropolitan Egyetem) páros nyakába került az aranyérem.

Buli és sport egy helyen augusztusban két MEFOB is az EFOTT-on

A két sportág látványnak sem utolsó, ráadásul egy-egy csobbanás és koncert között bárki, bármikor megtekinthet egy mérkőzést. Szurkolóként nincs semmi teendőd, csupán kövesd figyelemmel a Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség megújult honlapjára hamarosan felkerülő programot!

A strandkézilabda MEFOB küzdelmeire 2021. augusztus 6. éjfélig várják a csapatok jelentkezését a mefob@kre.hu e-email címen, míg a strandröplabda egyetemi bajnokságra 2021. augusztus 2. éjfélig nevezhetnek az érdeklődők a mefobsroplabda@gmail.com elérhetőségen.

Villám Lilla, a Vasas strandröplabdacsapatának tagja tavaly a Semmelweis Egyetem színeiben Juraszik Particiával oldalán első lett a Lupa-tónál rendezett strandröplabda MEFOB-on.

„Kellemes emlékeket őrzök a tavalyi versenyről, legfőképpen azért, mert az volt az első MEFOB-om – mondja a magyar teremröplabda-válogatott egykori játékosa, a Semmelweis Egyetem gyógytornász szak másodéves hallgatója. – Remek hangulatban, rendkívül kellemes környezetben, a Lupa-tavon rendezték az eseményt, amelyen több, az országos bajnokságon is induló páros, illetve játékos is részt vett. Idén sajnos az ob-t és a MEFOB-ot egy időpontban tartják, így nem lehetek ott az EFOTT keretében sorra kerülő egyetemi bajnokságon. Kár érte, mert biztosan nagyon sokan mennek majd ki a vélhetően remek hangulatú MEFOB mérkőzésekre.”

Kép: mefs.hu