Csörgőlabdával és birkózással zárul a novemberi MEFOB-dömping

A meglehetősen sűrű novemberi MEFOB-versenyaptárból már csak két esemény van hátra: november 26-án a csörgőlabda, november 28-án a birkózás legjobbjai mérik össze erejüket és tudásukat az egyetemi bajnokságban.

Csörgőlabda MEFOB (2021. november 26., péntek)

Második alkalommal rendezik meg a csörgőlabda MEFOB-ot, amelyre november 26-án, pénteken kerül sor a Tüskecsarnokban. Az esemény – amelyet a Magyar Egyetemi–Főiskolai Sportszövetség (MEFS), az ELTE BEAC, a Magyar Paralimpiai Bizottság és a Magyar Kézilabda-szövetség Parasport albizottsága közösen rendez – szokatlanul korán, reggel 8 órakor kezdődik, így előző este időben ágyba kell kerülnie annak, aki másnap tudása legjavát szeretné nyújtani.

2019-ben hat csapat részvételével zajlott az első csörgőlabda MEFOB – tavaly a koronavírus-járvány miatt elmaradt a bajnokság –, amelyen az ELTE vegyes csapata lett az első, megelőzve az ELTE I-et és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemet. A sportág első hazai egyetemi bajnokságán Prof. dr. Hamar Imre, az ELTE rektorhelyettese és a BEAC elnöke hangsúlyozta, a sport nem kiváltság, hanem lehetőség, hogy a fogyatékos és az ép sportolók együtt élik át a mozgás örömét.

Csörgőlabdával és birkózással zárul a novemberi MEFOB-dömping

A teljes versenykiírást ide kattintva olvashatjátok el.

Csörgőlabda MEFOB-kisokos:

• A verseny időpontja: 2021. november 26., péntek, 8.00
  • A verseny helyszíne: 1117 Budapest, Magyar tudósok körútja 7., Tüskecsarnok
  • Kapcsolat: Lang Tímea (BEAC), szervezes@beac.elte.hu, mobil: 30/355-0264, 06 1/209-0617

Birkózó MEFOB (2021. november 28., vasárnap)

Tavaly a koronavírus-járvány miatt elmaradt a rendezvény, idén azonban újra szőnyegre lépnek az ország legjobb egyetemista birkózói az Eszterházy Károly Egyetem sportcsarnokában. A legutóbbi eseményen – amelynek szintén Eger volt a házigazdája – a Testnevelési Egyetem (TE) sportolói toronymagasan nyerték a csapatversenyt, és nem lennénk meglepve, ha ez idén is így alakulna.

A Magyar Egyetemi–Főiskolai Sportszövetség és a Magyar Birkózószövetség közös rendezvényén a vasárnap reggel 8 órakor kezdődő orvosi vizsgálatot követően kerül sor a mérlegelésre, majd irány a birkózószőnyeg! A nőknél 10, a férfiak szabad- és kötöttfogású mezőnyében ugyancsak 10, míg az amatőrök között 5 súlycsoportban rendeznek küzdelmeket. A bajnokságra – amelyen a résztvevők száma évről évre nő – november 23-ig, keddig nevezhetünk.

Csörgőlabdával és birkózással zárul a novemberi MEFOB-dömping

A teljes versenykiírást ide kattintva olvashatjátok el.

Birkózó MEFOB-kisokos:

• A verseny időpontja: 2021. november 28., vasárnap, 10.30
  • A verseny helyszíne: Eszterházy Károly Egyetem Sportcsarnoka, Eger, Leányka út 6.
  • Nevezési díj: 500 ft/fő
  • Nevezési határidő: 2021. november 23., kedd