Felemás az egyetemi csapatok szereplése

Már javában zajlanak az első osztályú bajnokságok, lássuk, hogyan állnak az egyetemi csapatok!

Olvasási idő: 2 perc

Kezdjük a sort a röplabdázókkal, hiszen a férfi Extraligában két csapat is szerepel: a MAFC-BME és a DEAC. A fővárosi csapat jól erősített a nyáron, a szezont is győzelemmel kezdte (3:1 a DKSE ellen), ám utána a Kistext SE és a Kecskemét ellen is ötszettes csatában maradt alul. A debreceni csapat alaposan meggyengült Hubicska Patrik távozásával (aki Kaposváron nyújt kitűnő teljesítményt), ám Fodor Antal tanítványai nagyszerű csapatmunkával pótolják az így kieső pontokat. Megnehezítették a címvédő Pénzügyőr SE dolgát, majd ők is legyőzték a Dunaújvárost, akikkel a beatmaradásért küzdenek, és a Kistext ellen is sikerült szettet nyerniük. A rutinos mester derűlátó a szezon további alakulásával kapcsolatban. A női NB1-ben eddig minden jól alakul a feljutásért küzdő TFSE számára, ugyanis mindhárom mérkőzésüket megnyerték és ezzel vezetik a bajnoki tabellát.

A jégkorong Erste Ligában vitézkedő DEAC-nál a korábbi évek sikeres szerepléséhez képest idén egyelőre nem megy a szekér, ugyanis 14 eddig fellépésükön 4 győzelem mellett 10 vereség a mérlegük. A felzárkózást az UNI Győr HC ellen kezdhetik meg a debreceni hokisok.

A férfi kosárlabda NB1-ben viszont jól szerepel a Debreceni Egyetem csapata. A DEAC-Tungsram ugyanis nyolc mérkőzés után öt győzelemmel és három vereséggel a harmadik helyen áll a tabellán, míg a másik egyetemi csapat a Naturtex-SZTE-Szedeák hét mérkőzésen három győzelmet aratva a nyolcadik. A szegediek amerikai légiósa, Anthony Tayler Persons átlagosan 25,2 pontot dob meccsenként, amivel vezeti a vonatkozó rangsort. A DEAC csapatában szerepel a DE-GTK két hallgatója Balázsi Soma és Gáspár Mátyás is.

A női kosárlabda NB1-ben az NKA Universitas PEAC szerepel eddig a legjobban, hét mérkőzésből hatot megnyert a szezonban. Wentzel Nóra, a PTE hallgatója is aktív részese a jó szereplésnek, hiszen 11,8-as pontátlagával csapata egyik legjobbja. Alig marad el a PEAC-tól a Ludovika-FCSM Csata, amely öt győzelemmel áll. A két csapat a 3-4. helyen követi az eddig hibátlan Sopron-Szekszárd duót. Az UNI Győr Mély-Út és az ELTE-BEAC Újbuda a középmezőnyben szerepel, a TFSE-MTK pedig egy győzelmével a kilencedik pozíciót foglalja el.

A futsal NB1-ben a DEAC és a TFSE képviseli az egyetemeket: a férfiaknál előbbi 10 forduló után 17 pontjával az ötödik helyen áll, míg a fővárosiak 9 pontot szereztek, ezzel pedig a kilencedikek a tabellán. A női mezőnyben is a DEAC van előrébb, négy forduló után három győzelemmel a második, a TFSE viszont még nem tudott pontot szerezni ebben a szezonban.

A női vízilabda OB1-ben négy forduló után hibátlan a Dunaújvárosi Egyetem csapata, míg a Szegedi Tudományegyetem csapata, az SZNVE SZTE egy győzelemmel jelenleg a hatodik. Harmadik egyetemi csapatként ott van Széchenyi István Egyetem csapata is a GYVSE-UNI Győr, több egyetemistával és utánpótláskorú játékossal a keretében, ám mérkőzést ebben a szezonban még nem tudott nyerni.

Szöveg: Janzsó Miklós
Fotó: MKOSZ