Fővárosi győzelmek a duatlon sprint MEFOB-on

Idén is ádáz csata volt az érmekért: a nőknél Bukovszki Tünde (ELTE), a férfiaknál Dévay Zsombor (ÓE) győzött.

Olvasási idő: 1,5 perc

Népes mezőny gyűlt össze Balatonbogláron a duatlon országos bajnokságra, melynek része volt a MEFOB versenye is. Tizenöt egyetemről érkeztek versenyzők, hogy a lehető leggyorsabban teljesítsék az 5 km futásból, 20 km kerékpározásból és újabb 2,5 km futásból álló távot. A legnépesebb küldöttséget a Pécsi Tudományegyetem állította ki, összesen nyolcan képviselték a pécsi színeket. A rajtnál több neves triatlonos, többek között a tokiói olimpián hetedik helyezett Bicsák Bence is ott volt, így izgalmas versenyre lehetett számítani.

A nők versenyében tizenhárman indultak, a győztes az ELTE hallgatója, Bukovszki Tünde lett, aki összetettben alig maradt el a győztes Sárszegi Noémitől (PTE korábbi hallgatója), így a MEFOB-aranyérme mellé az összetett ezüstöt is megszerezte az 56:16-es idejével. Másodikként Kovács Fruzsina Dóra (BGE) futott be, nagyjából másfél perces hátránnyal. Mögötte mindössze 11 másodperccel budaörsi klubtársa, a PTE hallgatója, Hangya Adrienn ért be, és lett harmadik, így a 2020-as ezüstje után szerzett újabb érmet.

A férfiaknál az ob-aranyat a minden idők legjobb magyar triatlonos olimpiai sikerét elérő Bicsák Bence szerezte meg, második helyen pedig a nemzetközi szinten is jegyzett Dévay Márk futott be. Harmadikként az Óbudai Egyetem hallgatója, Dévay Zsombor ért célba, ezzel ő lett a MEFOB-bajnok 50:03-as idővel. Péter Benedek (PTE) futott be másodikként 50:50-es idővel. A harmadik helyezett Berekméri Levente (BME) is 51 percen belül ért célba (50:57). Korábban már volt érme a duatlon sprint MEFOB-ról: 2019-ben szintén bronzérmes lett. Az elmúlt évek leggyorsabb duatlon ob-ján és MEFOB-ján vagyunk túl: mióta Balatonbogláron rendezik a versenyt, még senkinek sem sikerült olyan gyorsan célba érnie, mint az idei győzteseknek. A teljes eredménylistát itt találjátok.