Jó reklám a röplabdának

Színvonalas mérkőzéseket hozott a röplabda MEFOB, a férfiak küzdelmeiben komoly Extraliga-tapasztalattal rendelkező játékosok meccseltek, de a nézők között is feltűntek ismert arcok. Lássuk, miként látták a mérkőzéseket a résztvevők!

Olvasási idő: 5 perc

A férfiaknál két Extraligás csapat adta a legtöbb játékost: a FINO Kaposvár és a DEAC. Ez utóbbi csapat kispadján már több évtizede Fodor Antal ül, aki most a Debreceni Egyetem csapatát irányította, és nem volt elégedett az elődöntőn látottakkal: “Sajnos alulteljesítettünk egy kicsit, hivatkozhatnánk arra, hogy van sérült játékosunk, de nem játszottunk olyan tűzzel, olyan elszántsággal, amilyet a meccs megkívánt volna. Papíron simán kaptunk ki (3:0-ra nyert a TE – a szerk.), pedig a második szettben 8-10 ponttal is vezettünk, de azt elszórták a fiúk, lelkileg nem is tudták kiheverni, ezért kaptunk ki. Bronzéremért jöttünk, de a döntőbe is bejuthattunk volna” – tette még hozzá a rutinos mester.

A mérkőzéseket a helyszínen tekintette meg a kaposvári röplabdázás legendája, Demeter György is, akivel az elődöntőket értékeltük: “Az első mérkőzésen érvényesült a TF-esek rutinja a debreceniek ellen, a kaposváriak meccsén pedig látszott, hogy a hazaiak nem edzettek együtt eleget, nem volt meg az összeszokottság, sok nyitást is rontottak. Meg kellett szenvedniük a győzelemért, mert nagyon elszántan küzdöttek a nyíregyháziak, és jól is játszottak, de 2:1-es vezetésük után elfáradtak. Bízom benne, hogy a döntőben majd tovább javul a játék.

A két mester örömmel nosztalgiázott a mérkőzések szüneteiben, közben elmondták a véleményüket az egyetemi röplabdázásról: “Sok rálátásom nincs az egyetemi röplabdázásra, mert az élvonalbeli csapatot edzem – kezdi Fodor Antal – de az a tapasztalatom, hogy a színvonal hol jobb, mint most, hol pedig gyengébb. Ez attól is függ, hogy hol tud összeállni egy-egy jobb korosztály, de az is látszik, ha egy csapat évekig együtt tud játszani. A BME-nek korábban jó csapata volt, most pedig el sem jutottak idáig, de volt olyan is, hogy az általában erős gárdával kiálló TF most gyengélkedett.  Csak remélni tudom, hogy a röplabdázás fejlődése az egyetemi bajnokságban is megmutatkozik majd.” Demeter György szerint sok egyetem nem tulajdonít nagy jelentőséget a sportnak, ezen belül a röplabdázásnak sem, a csapatok javarészt maguk szerveződnek: “Ha minden egyetemista, aki röplabdázik is, összeállna, akkor nagyon jó kis bajnokságot lehetne szervezni, persze nem egész bajnoki szezont, mint a kosárlabdában, hiszen nagyon sokan játszanak az Extraligában is, de legalább olyan színvonalú bajnokságot, mint ez a mostani, vagy talán még jobbat is meg lehetne szervezni.” A korábbi kaposvári sikeredző elmondta azt is, hogy a Kaposvári Röplabda Akadémián nagy jelentőséget tulajdonítanak a tanulásnak. “Nagyjából nyolc évvel ezelőtt kezdtünk el felépíteni egy életpályamodellt, hogy a diákok egymás mellett csinálják a tanulást és a röplabdázást, ennek jó példája Bögöly Gábor, aki ötödéves az egyetemen és a FINO Kaposvár meghatározó játékosa. Volt olyan szezonunk, amikor a tizenhármas keretünkből tizenketten egyetemre vagy középiskolába jártak. Azért is jó, hogy egyetem mellett röplabdáznak, mert mire végeznek, kiderül, hogy elég tehetségesek-e a magasabb szintű röplabdához, s ha nem, akkor is van egy végzettségük, amivel el tudnak helyezkedni.

Fodor Antal elégedett lehetett, hiszen a debreceniek nagy csatában szerezték meg a bronzérmet, erről a csapat kapitánya, a legjobb támadó címet elnyerő Remete László mesélt: “Nagyon örülök a győzelemnek! Szerencsére kedvezett nekünk a program, mert a Nyíregyháza rögtön ebéd után jött a meccsre. Bár nem hiszem, hogy ezen múlott. A harmadik szettben sokkal jobb és változatosabb játékot kezdtünk mutatni, szétszedtük a játékukat, jöttek a blokkjaink is. Gratulálok a csapatnak, és mivel ez az utolsó MEFOB-om, nagyon örülök, hogy egy ilyen jó meccsen bronzéremmel sikerült zárni.

A döntőben a Testnevelési Egyetem ott volt a győzelem kapujában, ám végül a huszáros hajrát kivágó kaposváriaké lett az arany. Nagy József, a válogatott és a TE centere és kapitánya így látta a döntőt: “A negyedik szettet hatpontos hátrányból felállva nyertük meg, az ötödik szett végjátékáig mi domináltunk, de aztán volt két-három hibánk, nem tudtuk beütni a helyzeteket, a Kaposvár pedig élt a lehetőséggel. Sajnálom, hogy nem sikerült megnyernünk az aranyérmet. Összességében színvonalas volt a torna.

A torna legjobb játékosa, a hazaiak játékosa Bozóki Bence lett. Az utóbbi időben a válogatottban és a FINO Kaposvár csapatában is liberóként játszó Bozóki most ismét eredeti posztján, négyes ütőként mutathatta meg a tudását. A döntő után így értékelt: “Fantasztikus nap volt, sportértéke is megvolt, néztem a többi meccset is. Egy 3:2-es meccsen sok múlik a szerencsén is, az pedig most a mi oldalunkon állt. Újra játszhattam négyes ütőt, amit az utóbbi egy évben nem, az edzéseken sem ezt gyakoroltam, úgyhogy az elején nem is ment úgy, ahogy szerettem volna, de a végére belejöttem. Büszke vagyok a csapatra, nagyon szépen teljesítettünk. Kitűnő reklámja volt a nap az egyetemi röplabdázásnak.

Szöveg: Janzsó Miklós