Kondi közben online óra – így edz a Dunaújvárosi Egyetem női vízilabda csapata

Bombaformában játszik idén a Dunaújvárosi Egyetem női csapata, amely ellenálhatatlanul menetel az első osztályú vízilabda-bajnokságban. A csapat egy éve nem talált legyőzőre, és még a koronavírus-járvány sem húzta keresztül számításait.

Olvasási idő: 3 perc

Ha a magyar egyetemi sport kifejezetten sikeres csapatait vesszük számba, semmiféleképpen nem mehetünk el szó nélkül a Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület női együttese mellett. Az egyetemi hallgatókkal telitűzdelt alakulat – amely idén megnyerte a Magyar Kupát, és tavaly ezüstérmes lett az első osztályú magyar bajnokságban – kirobbanó formában kezdte a 2020/2021-es idényt a legjobbak között. Az alapszakasz első hét fordulójában ugyanis nem talált legyőzőre, hét mérkőzéséből hatot megnyert, és ezzel a bajnoki tabella élén áll.

„Szerencsére sikerült magunk mögött hagyni a karanténos időszakot – magyarázza az eredményesség okát Gurisatti Gréta, a csapat egyik erőssége, aki idén januárban diplomázott kommunikáció és média szakon. – Májusban kezdtük el a felkészülést az új bajnoki idényre, én annak ellenére, hogy sokáig nem tudtunk együtt edzeni, a személyre szabott otthoni feladatát mindenki tökéletesen elvégezte. Óriási összhangban készültünk a mérkőzésekre, és a tavaszi jó formánkat át tudtuk menteni őszre. A sikerhez ugyanakkor az is kellett, hogy a fiatal játékosok beérjenek. Ők most már jóval nagyobb rutinnal szállnak medencébe, mint korábban. Mindannyian ki vagyunk éhezve a sikerre.”

A csapat 18 fős keretéből öten a felnőtt válogatott tagjai, és sokan középiskolai vagy egyetemi tanulmányaik mellett igyekeznek fordulóról fordulóra kiemelkedő teljesítményt nyújtani.

„Nekik nap mint nap kihívást jelent, hogy mindkét fronton helytálljanak, főként úgy, hogy az iskolák és az egyetemek átálltak az online oktatásra – emlékeztet Gréta. – Nem egyszer előfordul, hogy ők kondizás közben hallgatják online órájukat. Most nyilvánvalóan nem könnyű a helyzetük, de szerencsére a tanárok és a diákok is kitűnően veszik az akadályokat. Egyelőre nagyon jól működik a rendszer, remélem, így is marad!”

A lányok idén mindenféleképpen bajnokságot szeretnének nyerni, ám ehhez jó néhány akadályt le kell győzniük. A bajnokságban a topcsaptok – UVSE, BVSC, Ferencváros – mellett azonban akad egy másik kihívó is.

„Igyekszünk a helyén kezelni a koronavírus-helyzetet – nyugtat meg mindenkit a kitűnő játékos. – Ha nem muszáj, nem kapcsoljuk be a tévét, és nem olvasunk Coviddal kapcsolatos híreket, úgyis már a csapból is ez folyik. Nyilvánvalóan nem arról van szó, hogy nem szeretnénk róla tudomást venni, hanem arról, hogy a jobb teljesítmény érdekében próbáljuk kizárni a külvilágot. Persze mint mindenki, mi is hordjuk a szájmaszkot, erősítés előtt és után pedig fertőtlenítjük a gépeket. Az utóbbi hónapokban a járvány nagyon rátelepedett az élsportra, márpedig így nehéz jó eredményeket felmutatni.”

A csapat eddigi eredményei az ob I 2020/2021-es kiírásában (Alapszakasz):

1.forduló: Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics–TVSE 19–5

2.forduló: III. kerületi TVE–Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics 5–11

3.forduló: Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics–ZF-Eger 11–7

4.forduló: Hungerit Szentes–Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics 8–17

5.forduló: Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics–UVSE Hunguest Hotels 28–4

6.forduló: BHSE–Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics 13–33

7.forduló: FTC Telekom–Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics 11–11

A női ob I állása a 7. forduló után:

1. Dunaújvárosi Egyetem 19 pont

2. UVSE Hunguest Hotels 18 pont

3. BVSC Zugló Diapolo 18 pont

4. FTC Telekom Waterpolo 18 pont

5. SZTE Szeged 12 pont

6. Hungerit Szentes 6 pont

7. III. kerület TVE 6 pont

8. ZF-Eger 6 pont

9. TVSE 3 pont

10. Bp. Honvéd 0 pont

Tudtad?

• A Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület női csapata 1989-ben alakult meg, és ekkor indult el először a női ob I-ben (első osztályú magyar női vízilabda-bajnokság).
  • Első nagyobb sikerét 2000-ben aratta, amikor a 3. helyen végzett a női ob I-ben, és ezüstérmet nyert a Magyar Kupában.
  • A csapat 2001 óta nyolc első osztályú bajnoki címet és hét kupagyőzelmet ünnepelhetett.
  • A vízilabdázók két legrangosabb Európai kupasorozatában, a Bajnokok Ligájában 2003-ban, a LEN-kupában pedig 2001-ben és 2009-ben vívhatott kupadöntőt, de mindhárom mérkőzésen alulmaradt ellenfelével szemben.
  • 2017-ben a LEN-kupában a harmadik helyen zárt, majd 2018-ban – szintén a LEN-kupában – a görög Olympiakosz csapatát legyőzve megnyerte a sorozatot, és ezzel megszerezte első nemzetközi kupasikerét. Még ebben az évben elhódította a LEN-szuperkupát is.

A Dunaújvárosi Egyetem női vízilabdacsapatának jelentősebb hazai és nemzetközi sikerei:

Hazai sikerek

ob I

• Bajnok (8 alkalommal): 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2009, 2010, 2011
  • Ezüstérmes (6 alkalommal): 2006, 2007, 2014, 2016, 2018, 2019
  • Bronzérmes (5 alkalommal): 2000, 2008, 2013, 2015, 2017

Magyar Kupa

• Kupagyőztes (7 alkalommal): 2001, 2002, 2003, 2004, 2010, 2014, 2019
  • Ezüstérmes (5 alkalommal): 2000, 2005, 2009, 2015, 2018

Nemzetközi sikerek

LEN-kupa

• Kupagyőztes (1 alkalommal): 2018
  • Ezüstérmes (2 alkalommal): 2001, 2009
  • Bronzérmes (1 alkalommal): 2017

Bajnokok Ligája

• Ezüstérmes (1 alkalommal): 2003
  • Bronzérmes (3 alkalommal): 2004, 2005, 2006

LEN-szuperkupa

• Kupagyőztes (1 alkalommal): 2018

Ide kattintva találod a csapat hivatalos Facebook-oldalát, itt pedig a női vízilabda ob I adatbakjában böngészhetsz.

Szöveg: Márványkövi Ferenc
Kép: Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület Facebook-oldala