Magyar éremeső az uszonyosúszó egyetemi világkupán

Három arany- és egy bronzérmet nyertek versenyzőink a Nemzetközi Egyetemi Sportszövetség (FISU) és a Víz alatti Tevékenységek Világszövetsége (CMAS) első közös rendezésű nemzetközi versenyén, az uszonyosúszó egyetemi világkupán, amelyet április 1-jén ás 2-án rendeztek az olaszországi Lignanóban.

Olvasási idő: 3 perc

Ennél eredményesebben talán nem is szerepelhettek volna versenyzőink a múlt heti uszonyosúszó egyetemi világkupán: a magyar küldöttség minden várakozást felülmúlva három arany- és egy bronzéremmel tért haza.

Már az első versenynap „begyújtottuk a rakétákat”: Blaszák Lilla, a Neumann János Egyetem hallgatója magabiztos versenyzéssel szerzett aranyérmet a 800 méteres és a 200 méteres felszíni úszásban. Ezen kívül további két döntős helyezést is elértek úszóink: Semostyán Róbert (Pécsi Tudományegyetem) hatodik helyen ért célba a 400 méteres felszíni úszásban, Tiba Benjámin (PTE) pedig óriási egyéni csúccsal jutott be a 400 méteres uszonyos gyorsúszás döntőjébe, ahol a hetedik helyen zárt.

„Blaszák Lilla jóformán állva hagyta a mezőnyt a délelőtti előfutamok és a délutáni döntő során – nyilatkozta a helyszínen Kovács Zsófia, a CMAS uszonyosúszó szakbizottságának tagja, a PTE csapatvezetője. – Szintén kiemelkedő Semostyán Róbert eredménye, aki 400 méteres felszíni úszásban a hatodik helyen végzett. Időeredménye azt mutatja, hogy a szezon során a világbajnoki szintidőre hajtó uszonyosúszó felkészülése jó úton halad. Az is örömteli, hogy Tiba Benjámin, aki úszóként még csak nemrég kezdett megismerkedni a sportággal, a 400 méteres uszonyos gyorsúszásban ugyancsak döntőbe jutott, ahol a hetedik helyen végzett.”

Szerencsére a második versenynap is tartogatott érmeket és értékes helyezéseket a mieink számára: Blaszák Lilla ezúttal a 400 méteres felszíni úszásban szerzett újabb aranyérmet, míg Semostyán Róbert (PTE) bronzérmes lett a szakág 800 méteres távján.

Az érmekért persze keményen meg kellett küzdeniük a mieinknek. A 400 méteres felszíni úszásban Blaszák Lilla elképesztően szoros versenyben múlta csak felül ellenfelét, az olasz Silvia Sevignanit. A férfiaknál a 800 méteres felszíni úszásban Semostyán Róbert is kiélezett küzdelmet vívott riválisaival. A pécsiek hallgatója ugyanis az utolsó száz méteren hajrázta le egyiptomi riválisát, és ezzel bronzérmet szerzett az ukrán klasszis Olekszej Zaharov és az olasz Denis Shao mögött.

Szintén megsüvegelendő Vincze Lara (PTE) teljesítménye, aki egyéni csúccsal jutott be a 100 méteres uszonyos gyorsúszás fináléjába, amelyben 8. helyezést ért el.

„Összességében remekül szerepelt a magyar csapat a kétnapos nemzetközi viadalon. A válogatottak és tapasztalt versenyzőink felkészülési időszakuknak megfelelően úsztak, míg a sportágba csak nemrég belekóstolt hallgatók is megállták a helyüket az erős mezőnyben, és kimagasló időeredményeket értek el. A három magyar egyetemet felvonultató alakulat hamar összekovácsolódott, a hallgatók pedig remek élményekkel gazdagodtak” – nyilatkozta Kovács Zsófia.

Az uszonyosúszó egyetemi világkupán részt vevő magyar versenyzők eredményei:

• Első versenynap
    • 200 m felszíni úszás, lányok: 1. hely: Blaszák Lilla (NJE)
    • 800 m felszíni úszás, lányok: 1. hely: Blaszák Lilla (NJE)
    • 400 m felszíni úszás, fiúk: 6. hely: Semostyán Róbert (PTE)
    • 400 m uszonyos gyorsúszás, fiúk: 7. hely: Tiba Benjamin (PTE)
    • 100 m uszonyos gyorsúszás, fiúk: 12. hely: Szalánczi Áron (PTE), 14. hely: Velner Viktor (PTE)
    • 50 m uszonyos gyorsúszás, lányok: 12. hely: Vincze Lara (PTE), Kőszegi Lilla (PTE): kizárták
    • 200 m uszonyos gyorsúszás, lányok: 15. hely: Vincze Lara (PTE)
  • Második versenynap
    • 400 m felszíni úszás, lányok: 1. hely: Blaszák Lilla (NJE)
    • 800m felszíni úszás, fiúk: 3. hely: Semostyán Róbert (PTE)
    • 100m uszonyos gyorsúszás, lányok: 8. hely: Vincze Lara (PTE), 15. hely: Kőszegi Lilla (PTE)
    • 50 m uszonyos gyorsúszás, fiúk: 10. hely: Velner Viktor (PTE), Szalánczi Áron (PTE): kizárták
    • 200 m uszonyos gyorsúszás, fiúk: 12. hely: Tiba Benjamin (PTE)

Szöveg: Márványkövi Ferenc
Forrás: buvar.hu, Katona Máté
Fotó: Magyar Búvárszakszövetség