Mocsai Lajos, a MEFS elnöke nem csak az élsportolókra figyel!

Unisport Podcast Magyarország legeredményesebb kézilabda-edzőjével

2020 augusztusában választották meg Mocsai Lajost a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség elnökének. Az elismert pedagógus és kézilabda-szakember, aki az elmúlt időszakban a modellváltó Testnevelési Egyetemet fenntartó kuratórium elnöke is lett, mindig komoly jövőképpel rendelkezett és céljait meg is valósította, legyen szó edzői, rektori vagy éppen sportvezetői megfontolásokról. Ezért is érdemes meghallgatni a vele készült beszélgetést, mivel Mezei Dániel felvetéseire válaszolva több olyan válasz, elképzelés szóba került, amelyek alapjaiban határozhatják meg a magyar sport, az egyetemi sport jövőjét. Emellett azonban a magyarok általános egészségi állapotáról is beszélt a MEFS elnöke, mert – ahogy közhelyesen mondani szokták – minden mindennel összefügg. Azonban a testkultúra és a sporttudomány egyértelmű terület. A következmények, pro és kontra, látszanak. Az Unisport Podcastban tehát Mocsai Lajos a vendég.