Nagy létszámú ELTE-csapat utazik az Európai Egyetemi Játékokra

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem számos hallgatót is delegál az év legnagyobb szabású nemzetközi egyetemi sporteseményére, a nyári Európai Egyetemi Játékokra. Az Unisport-podcastban Szalay Krisztiánnal, az ELTE sportügyekért felelős rektori biztosával beszélgettünk.

Hallgatási idő: 7 perc 48 másodperc

Az ország egyik legnagyobb felsőoktatási intézménye, az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) meglepően népes küldöttséggel, összesen 26 sportolóval vesz részt a július 17. és 30. között a lengyelországi Lódzban sorra kerülő 6. Európai Egyetemi Játékokon, amely az Európai Egyetemi Sportszövetség (EUSA) szervezésében zajlik le.

Mint ismert, a két hétig tartó eseményen 15 helyszínen összesen több mint 6000 sportoló méri össze tudását 20 sportágban, közöttük több mint 400 magyar száll harcba az érmekért és az értékes helyezésekért.

Az egyik legsportosabb hazai egyetem, az ELTE természetesen szeretné kivenni a részét a magyarok sikeréből, legfőképpen azért, mert a felsőoktatási intézmények nemcsak országukat, hanem magukat is képviselik a jeles eseményen. Ebből kifolyólag mind az egyéni, mind pedig a csapatsportokban magyar, világ- és Európa-bajnokokat nevez a játékokra.

Erről, a kiválasztás folyamatáról, valamint a sport ELTE-n betöltött szerepéről beszélgettünk Szalay Krisztiánnal, az ELTE sportügyekért felelős rektori biztosával.

Fotó: Európai Egyetemi Sportszövetség