Negyvenedik születésnapját ünnepli az 5vös 5 km

Szeptember 23-án, csütörtökön 40. alkalommal rajtol el az Eötvös Loránd Tudományegyetem ikonikus sporteseménye, a szabadidőfutók egyik közös futóünnepe, az 5vös 5 km futóverseny, amelyre ezúttal is az intézmény lágymányosi kampuszán kerül sor. Az 5vös 5km-re eddig több mint háromszázan neveztek.

Mint ahogyan mi is megírtuk, tavaly a koronavírus-járvány némiképpen megbolygatta az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) ikonikus futóversenyét, az 5vös 5 km-t, amelyet júniusban csupán online rendeztek meg. Ennek ellenére a virtuális futás emlékezetes maradt: olyan hírességek teljesítették a távot, mint dr. Szabó Tünde sportért felelős államtitkár, Nagy László 209-szeres válogatott kézilabdázó, a Magyar Kézilabda Szövetség alelnöke, Bíró Attila, a női vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya, dr. Kovács Antal olimpiai bajnok dzsúdós, Knoch Viktor olimpiai- és Universiade-győztes rövid pályás gyorskorcsolyázó és Szabó Gabriella háromszoros olimpiai bajnok kajakozó.

A járványhelyzet enyhülésének köszönhetően idén azonban számos kategóriában, és ami a legjobb hír, reális térben és időben mérhetik össze erejüket a futás szerelmesei. Szeptember 23-án, szerdán 17.05-kor rajtol az ELTE lágymányosi kampuszán a félévenként megrendezett futóesemény, amelynek célja az egyetemi és budapesti polgárok, kiemelten a hallgatók, oktatók és újbudai lakosok megmozgatása, továbbá teljesíthető távú futóverseny rendezése, kedvcsinálás egyetemi, céges és egyesületi futócsapatok megalakulásához.

Negyvenedik születésnapját ünnepli az 5vös 5 km

A versenybe mindenki bekapcsolódhat, hiszen a táv átlagos edzettségi állapottal is teljesíthető. Ha nem akarsz egyedül futni, hozd el barátaidat vagy egyetemi társaidat, és nevezzetek be csapatban! A viadal része az UNESCO által a világ minden országában megrendezett International Day of University Sport nemzetközi programsorozatnak, vagyis az Egyetemi Sport Nemzetközi Napjának (IDUS).

Az eseményre ide kattintva nevezhettek szeptember 22-e 17.05-ig. A szervezők hangsúlyozzák, a helyszínen már nem lesz lehetőségetek nevezni.

5vös 5 km kisokos:

• Nevezési határidő: szeptember 22. 17:05
  • Rajt: 2021. szeptember 23. 17:05
  • Helyszín: ELTE Lágymányosi Tömb, Duna felőli parkoló (1117 Budapest,
  • Pázmány Péter sétány 1.)
  • Nevezési díj: 1000 forint

A tavaly szeptemberi, 39. 5vös 5km összefoglalója:

#5vös5 #futóverseny #elte

Kép: 5vös 5kkm Facebook-oldala