Nem hiába húzták – pécsi győzelem a Sárkányhajó MEFOB-on

Szoros csatában győztek a pécsi egyetemisták a Sárkányhajó MEFOB 200 méteres távján, 2000 méteren viszont már a TE hallgatói örülhettek.

Olvasási idő: 1 perc

Egyre népszerűbb hazánkban a sárkányhajózás, mind több településen szerez magának újabb és újabb híveket. Nincs ez másként az egyetemekkel sem: idén már hat felsőoktatási intézmény nevezett csapatokat a Sárkányhajó MEFOB-ra, amelyet Győrben rendeztek. Az Aranypart már jól bejáratott sárkányhajós versenyhelyszín, több, mint tíz éve rendeznek ott versenyeket. Idén a Dunai Regatta elmaradásával a győri MEFOB volt az egyetemista sárkányhajósok legnagyobb versenye.

A szervezők legnagyobb örömére hat egyetemről érkeztek versenyzők: BCE, ELTE, TE, PTE, SZIE és a házigazda: SZE. A 200 méteres távon két előfutamot rendeztek, melyekből az előfutamok győztesei és az utánuk legjobb időt teljesítő csapat jutott be a döntőbe. A többieknek sem lehetett okuk panaszra, hiszen a B-döntőben ők is újra vízre szállhattak. A döntőben a PTE, az SZE és a TE hajói sorakoztak fel a rajtnál, hogy aztán egy fantasztikusan izgalmas versenyt fussanak! A pécsiek mindössze 40 századmásodperccel előzték meg a Testnevelési Egyetem hajóját, akik mögött 1 másodperccel érkeztek be a helyi , Széchenyi István Egyetem hallgatói. A kis döntőt az ELTE magabiztosan nyerte, mögötte a BCE, majd a SZIE egysége ért célba.

A 2000 méteres távon az volt az igazi kérdés, hogy ki bírja jobban erővel, hiszen a korábbi futamokban már sok energiát használtak el a versenyzők. Végül az első három helyezett itt is a 200 méteres döntő résztvevői közül került ki, csak immár a Testnevelési Egyetem hallgatói bírták jobban, a pécsiek másodikként értek célba. Az SZE csapata második bronzérmét szerezte meg, a 4-5-6. helyeken ismét ELTE, BCE, SZIE volt a sorrend.

A végeredményt itt olvashatjátok.

Sárkányhajó MEFOB végeredménye:

200 méter:

1. PTE (Baranyai Hédi, Bodó Szilvia, Bogdán Dániel, Bordás Diána, Fésüs Ádám, Gáspár Attila, Gáspár Balázs, Gergye Eszter, Harsányi Eszter, Huth Balázs, Kovács Fanni, Kuszi Alexandra, Majer Míra, Ruskó Máté, Simon Barbara, Simon Kristóf, Szabó Gergő, Varga Tamás, Kacs Máté, Horváth Márk, Gard Richárd, Horváth Petra)

2. TE (Tófalvi Viktória, Sallay Kinga, Brázda Gábor, Wirt Viktória, Fajcsák Balázs, Kozsdi Anna, Czabán Gellért, Ács Gergő, Károlyfi Hanna, Strocz Tessza, Petrovic Maja, Károlyi Dániel, Nigicser Ádám, Borhi Mihály, Zala Borbála, Őry Zsombor, Huszár Zsombor, Frey Márton, Husztik Boróka, Tesner Zsófia)

3. SZE (Ambrus Ádám, Bariska Gábor, Barta Dorottya, Brückl András, Burján Attila, Dankó Réka, Dömötör Dominik, Fogarasi Gergő, Gróf Erik, Káli Rebeka, Katona Bence, Kincses Daniéla, Kovács Kira, Molnár Rebeka, Németh Zsófia, Orbán Patrik, Paulusz Ádám, Rémai Kitti, Szanyi-Nagy Dávid, Tijssen Tünde, Huszka Alexandra)

2000 méter:

1. TE (Tófalvi Viktória, Sallay Kinga, Brázda Gábor, Wirt Viktória, Fajcsák Balázs, Kozsdi Anna, Czabán Gellért, Ács Gergő, Károlyfi Hanna, Strocz Tessza, Petrovic Maja, Károlyi Dániel, Nigicser Ádám, Borhi Mihály, Zala Borbála, Őry Zsombor, Huszár Zsombor, Frey Márton, Husztik Boróka, Tesner Zsófia)

2. PTE (Baranyai Hédi, Bodó Szilvia, Bogdán Dániel, Bordás Diána, Fésüs Ádám, Gáspár Attila, Gáspár Balázs, Gergye Eszter, Harsányi Eszter, Huth Balázs, Kovács Fanni, Kuszi Alexandra, Majer Míra, Ruskó Máté, Simon Barbara, Simon Kristóf, Szabó Gergő, Varga Tamás, Endrei Tamás, Horváth Márk, Gard Richárd, Horváth Petra)

A teljes eredménysorok itt és itt olvashatók.

Szöveg: Janzsó Miklós

Fotó: Magyar Sárkányhajó Szövetség