Nemes céllal futottak a résztvevők a Félmaraton MEFOB-on

Jó ügyért futottak a Félmaraton MEFOB résztvevői a kaposvári ötödik jótékonysági Deseda Félmaratonon.

Olvasási idő: 1,5 perc

A Szent István Egyetem Kaposvári campusa és a Magyar Honvédség 64. Boconádi Szabó József Logisztikai Ezredével közösen szervezte a Deseda Jótékonysági Félmaratont, ahol a nevezési díjakból befolyó összeget a Somogy Megyei Kaposi Mór Oktató Kórház Mosdósi Telephelyének Gyermekosztálya számára ajánlották fel a szervezők. Hat egyetemről neveztek résztvevők, a szervező Szent István Egyetem keszthelyi, gödöllői és gyöngyösi campusáról is érkeztek hallgatók, oktatók. Egyéniben végül 12 hallgató ért célba, az oktatók közül pedig heten teljesítették a 21 km-t. A hallgatói váltókban szintén 12 csapat indult (7 női, 5 férfi), de az oktatók is neveztek 6 váltót, hármat-hármat nemenként.

A nőknél másodpercre azonos idővel (1:45:31) ért célba az első helyen Borosnyay Virág (TE) és Szávai Liliána (ELTE), de a harmadik helyen végző Kanti Anna (BME) is befért két óra alá (1:56:15). A férfiaknál a rendező Szent István Egyetem hallgatója: Keszthelyi Bence volt a leggyorsabb 1:37:25-ös idővel. Másodikként Szalmási Dániel (BME) ért célba még két órán belül (1:53:45), míg Nagy Teo (ELTE) 2:07:26-os idővel harmadik lett. Az oktatóknál hazai győzelem született: a SZIE Kaposvári campusának oktatója: dr. Csima Ferenc 1:35:39-es idővel győzött, mindössze 19 másodperccel volt gyorsabb, mint a második helyen célba érő Horváth Ákos (ELTE). Harmadikként szintén helyi versenyző: Matics Zsolt (SZIE KC) végzett.

A váltóknál is izgalmasan alakult a verseny: a hallgatók versenyében, a női mezőnyben az NKE váltója volt a leggyorsabb, mögöttük háromperces különbséggel ért be az ELTE csapata, másfél perccel mögöttük pedig a PTE váltója futott be. A további helyeken a SZIE csapatai osztoztak. Nem úgy a férfiaknál, ahol csak a SZIE adott csapatot! Közülük is a SZIE-KGC váltója volt a leggyorsabb, a gödöllői campus váltója lett a második, a harmadik helyen a helyiek csapata zárt. A női oktatók váltóinak küzdelme igazán szorosra sikeredett: a SZIE gödöllői oktatói öt másodperccel voltak gyorsabbak a helyiek Túlélők fantázianevű csapatánál. Harmadikként a szintén helyi SZIE KC amazonok csapat futott be. A férfiaknál a SZIE három csapata versengett, közülük a KACAgók csapata volt a leggyorsabb. A SZIE rektora, Gyuricza Csaba is rajthoz állt a váltóban.

Az időjárás végig kegyes volt a versenyzőkhöz, így kellemes őszi időben, mindenkinek jólesett a 21,5 km-es félmaratoni táv. A résztvevők némelyikére még vár a Duatlon Sprint MEFOB október 10-én.