Olimpikonok és pécsi siker az uszodában

A tavalyi járványhelyzetben nem lehetett megrendezni az úszó MEFOB-ot: egy év kényszerpihenő után tért vissza az egyik legjobban várt és az egyik legnívósabb egyetemi bajnokság. Nem is akárhogyan, hiszen Konkoly Zsófia, Rasovszky Kristóf és Kenderesi Tamás révén olimpikonok, paralimpikonok emelték a verseny színvonalát. Az egyetemek csapatversenyét magabiztosan nyerte a Pécsi Tudományegyetem csapata.

Népes mezőny gyűlt össze az idei MEFOB úszóeseményén a BVSC uszodájában: csaknem 200 egyetemista állt rajthoz amatőr és profi kategóriában. A legnépesebb csapatot a pécsiek állították ki (40 indulót neveztek). A mennyiség ezúttal minőséggel is párosult, hiszen az elsőéves egyetemista, az utánpótlásból érkezett Jászó Ádám, amiben elindult, dobogóra állt, és három egyéni számban – 50 és100 m gyors, 100 m hát – győzött is.

Válogatott úszóink nagy része (akik éppen nem Kazanyban, a rövidpályás Európa-bajnokságon szerepeltek) a jövő héten rajtoló rövidpályás országos bajnokságra készült ezzel a versennyel. Komoly vetélkedés, mondhatni presztízscsata alakult ki egy-egy számban. Akadt, aki „étlapot úszott”, azaz csaknem minden számban indult, mint például Márton Richárd (BGE), míg Kenderesi Tamás inkább a biztosra ment (100 m pillangón sima győzelmet aratott).

Rasovszky Kristóf (PE) olimpiai ezüstérmes nyíltvízi úszónk a rövid távokon, 100 m gyorson, háton, pillangón küzdött becsülettel, sőt 400 m gyorson a szintén a hosszabb távokra specializálódott riválisai, Gyurta Gergely és Székelyi Dániel (BGE) sem tudták megszorongatni.

A szintén válogatott Sebestyén Dalma (Széchenyi István Egyetem) szintén csaknem az összes rajtnál feltűnt, hiszen ő is felkészülésként tekintett a MEFOB-ra. Sztankovics Anna (Miskolci Egyetem) a tőle már megszokható módon simán nyert 100 m mellen, sprinterhez méltóan pedig az 50 m gyorsot is behúzta.

Paralimpikonok is vízbe ugrottak a BVSC-ben. Tokió aranyérmese, Konkoly Zsófia, valamint Iván Bence is tisztességesen helytállt, az ő pontjaik is segítették a pécsi csapatot.

Az úszó MEFOB-ot a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Testnevelési Központja szervezte. Az eseményt a Magyar Egyetemi és Főiskolai Sportszövetség főtitkára, Juhász Péter, és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Testnevelési Központjának igazgatója, Kincses Gábor nyitotta meg. A verseny megrendezésében  a Magyar Úszó Szövetség és a Budapesti Úszó Szövetség is közreműködött.

Szöveg: musz.hu, Janzsó Miklós
Fotó: Kovács Anikó (MÚSZ)