Orosz és norvég fölény a sítájfutó egyetemi világbajnokságon

Február 22. és 26. között a csehországi Jáchymovban rendezték a sítájfutó egyetemi világbajnokságot, amelyen Magyarországot Boros Kitti, a salzburgi Paris Lodron Egyetem mesterszakos orvosbiológus hallgatója képviselte. Az esemény az orosz és a norvég sízők fölényét hozta, Kitti pedig minden tőle telhetőt megtett, hogy felvegye a küzdelmet a nála jobb ellenfelekkel.

Olvasási idő: 1,5 perc

Február végén öt napon keresztül az egyetemista sítájfutóké volt a főszerep a csehországi Jáchymovban, ahol sítájfutó egyetemi világbajnokságot rendeztek. A résztvevők összesen négy számban, sprintben, váltóban, valamint üldözéses és középtávú versenyben mérték össze erejüket.

A nyitónapon, február 22-én tartották a sprintversenyeket, amelyek rendkívül szoros küzdelmet hoztak. A férfiaknál norvég, a hölgyeknél orosz győzelem született, Boros Kitti a 33. helyen ért célba.

Egy nappal később következett az üldözéses verseny, amelyen a férfiaknál ugyanaz a sorrend alakult ki az első három helyezett között, mint az előző napi sprintversenyen, sőt a hölgyek is majdnem ugyanabban a sorrendben értek be az első három helyen. A férfiaknál norvég, a nőknél orosz aranyérem született, Kitti ezúttal is a 33. helyen végzett.

Egy nap pihenő után került sor a rendkívül izgalmas és látványos vegyes váltóra, amelynek végén az orosz csapat állhatott fel a dobogó tetejére, a svédek a második, a svájciak a harmadik helyen értek célba. Kitti a szlovák Daniel Pompurával az oldalán versenyen kívül teljesítette a távot.

A világbajnokság zárónapján a középtávú versenyen a férfiak mezőnyében a svájci Nicola Müller igazi körömrágós hajrában múlta felül svéd vetélytársát, Rasmus Wickbomot, míg a nőknél két svájci síző osztozott az aranyérmen. Boros Kitti 27.-ként ért célba.

Kittivel készült interjúnkat hamarosan elolvashatjátok az uniport.hu-n.