Parádésan szerepelnek egyetemista sportolóink Tokióban!

Továbbra is kiválóan teljesítenek egyetemista sportolóink a tokiói olimpián: Tótka Sándor (Edutus) aranyérmet, Csipes Tamara (Edutus) és Rasovszky Kristóf (PE) ezüstérmet, Tóth Krisztián (TE) pedig bronzérmet szerzett, mindkét vízilabda-válogatottunk harcban van még az érmekért, többen pedig pontszerző helyekkel öregbítették a magyar sport hírnevét.

Olvasási idő: 2 perc

Szépen alakul eddig az olimpia a magyar küldöttség számára: 5 arany, 7 ezüst és 3 bronz a csapat eddigi mérlege, mellette viszont számos pontszerző helynek is örvendhettünk az elmúlt nagyjából két hétben. De nemcsak rájuk, hanem minden sportolóra büszkék lehetünk, aki ott van/volt Tokióban és a magyar színeket képviseli.

Nem találunk megfelelő jelzőt Milák Kristóf fantasztikus teljesítményére: meggyőző fölénnyel győzött 200 pillangón, a 100 méteren Caeleb Dresselnek világcsúcsot kellett úsznia, hogy legyőzze a mögötte nagyot hajrázó Milákot, aki így Európa-csúccsal szerezte meg az ezüstöt. A Lőrincz-testvérek hatalmasat küzdöttek, aminek meg is lett a jutalma: Tamás fantasztikus birkózással nyerte meg az aranyat pályafutása utolsó mérkőzésén, Viktor nyakába pedig egy szépen csillogó ezüst került, miután kikapott ukrán ellenfelétől. Tótka Sándor (Edutus) lett a világ leggyorsabb kajakosa, miután a 200 méteres sprintszámban tudott diadalmaskodni. A királyszámban (K-1 1000 méter) pedig magyar kettős győzelem született: elsőnek Kopasz Bálint ért be, második pedig nagy hajrával Varga Ádám lett. Kopasz Bálint Nádas Bencével párban negyedik helyet szerzett a kajak kettesek 1000 méteres számában.

Az Edutus Egyetem méltán lehet büszke hallgatóira: Tótka Sándor mellett a szintén kajakozó Csipes Tamara a K-1 500 méteres számában szerzett ezüstérmet és Medveczky Erikával párosban egy negyedik helyezést is. Adolf Balázs (ÓE) Fejes Dániellel párban a B-döntőben evezhetett, ahol harmadikként ért célba, így összességében a 11. helyen végzett.

Nyílt vízi úszóink is nagyszerűen szerepeltek, Olasz Anna (DE) negyedik lett a 10 km-es távon, a férfiaknál pedig Rasovszky Kristóf (PE) másodikként csapott a célba, s ezzel a magyar küldöttség hetedik ezüstérmét szerezte!  A medencében Kapás Boglárka (ELTE) negyedik lett 200 pillangón, Késely Ajna (BGE) épphogy lemaradt a döntőről 1500 gyorson, ahogy nem sikerült döntőbe jutnia 800 méteren sem.

Cselgáncsozóink sem jöttek haza pontszerzés nélkül, hiszen Tóth Krisztián (TE) bronzérmet szerzett, míg a PTE hallgatója, Pupp Réka ötödik helyen zárt. Szintén a PTE egykori hallgatója Kenderesi Tamás, aki őrületes hajrával csípte el a negyedik helyet 200 méter pillangón. A sportlövő Major Veronika is a PTE-n tanul, akinek most Tokióban egyik számában sem sikerült döntőbe kerülnie. Péni István (BCE) kicsivel jobb szereplést várt magától, bár a légpuskában elért ötödik helye nagyszerű teljesítmény. Pekler Zalánnak (BGE) sajnos nem sikerült a döntőbe jutás.

Atlétáink ezúttal adósak maradtak a jó szerepléssel: a kalapácsvető Halász Bence (ELTE-SEK) döntőbe jutást várt magától, ám ezúttal elmaradt az idei legjobbjától. A női kalapácsvetőknél Gyurátz Rékának (TE) sem sikerült megdobnia a döntős szintet. Tóth Lili Anna nem jutott tovább a 3000 méteres akadályfutás előfutamából, összességében 18. lett. Kozák Luca viszont bejutott az elődöntőbe 100 méteres gátfutásban, ám ott elesett, így nem ért célba, ezzel elszálltak döntős álmai. Viszont sportszerűen felsegítette a megsérülő jamaikai futót, amivel sokak elismerését vívta ki.

Versenyben vannak még a vízilabdázóink: a nők az orosz csapattal mérkőznek majd a bronzéremért, míg a férfiak Görögország ellen harcolhatják ki a döntőbe jutást. Jansik Szilárd és Vámos Márton az Edutus Egyetemet képviselik a csapatban, a nőknél pedig Keszthelyi-Nagy Rita (TE) és Leimeter Dóra (ELTE) öregbíti egyeteme hírnevét.

A következő napokban még további egyetemista sportolókért szoríthatunk: az öttusázó Gulyás Michelle-ért (NKE), a Balla Virág,Takács Kincső (SZIE) kenupárosért, ritmikus gimnasztikában Pigniczki Fanniért  (TE) és a vízilabda válogatottakért.

Szöveg: Janzsó Miklós