Pécsi sikerek a félmaraton MEFOB-on

Egyéniben (Bicsák Flóra és Faldum Gábor) és váltóban is a Pécsi Tudományegyetem hallgatói voltak a legjobbak a kaposvári Deseda Jótékonysági (fél)maratonon, ahol több mint nyolcszázan futottak egy jó cél érdekében.

Olvasási idő: 2,5 perc

Hetedik alkalommal rendezte meg a Magyar Honvédség 64. Boconádi Szabó József Logisztikai Ezrede a Deseda Jótékonysági (fél)maratont, egyben félmaraton MEFOB-ot, ahol a nevező hallgatók és oktatók nemcsak a bajnoki címért futhattak, hanem egy jó ügyért is: a beérkezett nevezési összeget a szervezők a Bárczi Gusztáv Módszertani Központnak ajánlották fel. Az idei jótékonysági futásra több mint nyolcszázan neveztek, és a nevezésekből és adományokból 1,3 millió forint gyűlt össze.

A félmaraton MEFOB-on nyolc egyetem hallgatói képviseltették magukat, az egyéni versenyben végül tizenhárman értek célba. A nők mezőnyében Bicsák Flóra (PTE) volt a leggyorsabb, aki nagyszerű 1:35:39-es idővel teljesítette a 21 km-t. Mögötte Németh Luca (BCE) érkezett, szintén két órán belüli idővel (1:43:16). Harmadikként Nagy-Kővári Bettina (NKE) ért a célba 2:14:13-as idővel. A férfiak küzdelmét az összetettben is győztes Faldum Gábor (PTE) nyerte A riói olimpián 20. helyezett triatlonos 1:12:47-es idővel végzett az élen. Az összetett második helyezettje volt a félmaraton MEFOB második helyezettje is: Zsetnyai Ákos (NKE) 1:15:09-es idejével szerezte meg az ezüstérmet. Tőle egy perccel lemaradva Sós Barnabás (PPKE) érkezett harmadikként.

A váltóknál taroltak a PTE csapatai: a nőknél mindhárom dobogóst a pécsiek adták, győztes az Unikornis (Magyar Veronika, Muszil Ágnes, Hangya Adrienn) csapata lett, megelőzve az Életművészeket (Szerencsés Lili, Simonics Rita, Soós Fanni) és a PTE-s lányokat (Paluska Petra, Szerb Katalin, Köcsky Tamara). A férfiaknál a PTE Gepárdjai (Liter Előd, Deák Bálint, Lomb Ádám) voltak – nevükhöz hűen – a leggyorsabbak, mögöttük egy másik pécsi csapat, a MATRÓZ (Kovács Márton, Péter Benedek, Forgács Tamás Leo) ért célba. A dobogó harmadik fokára az NKE fiúk (Vincze Barna Benedek, Dicső Zoltán, Bolehardsky Szilveszter) léphettek fel.

Szép számmal neveztek oktatók is a versenyre, elsősorban a rendező MATE és az ELTE képviseletében. A férfiak egyéni versenye nagyon izgalmasan alakult: dr. Matics Zsolt (MATE) mindössze 19 másodperccel előzte meg a másodikként célba ért Horváth Ákost (ELTE). A harmadik helyet dr. Székely Mózes, az ELTE oktatója szerezte meg. Az oktatói váltók versenyét mindkét nemnél az ELTE nyerte: a nőknél a Polythlonos Csigák (Borosnyay Virág, Zábó Virág, Lantos Brigitta) győzött, megelőzve a MATE két váltóját, a férfiaknál az LTE-Oktató (Székely Mózes, Horváth Ákos, Fábri György) csapata győzött, szintén két MATE-s triót legyőzve.

A maratont tizenheten teljesítették, közöttük egy egyetemistával: Hegyi Benedek Tamás, a PTE hallgatója mindenkinél gyorsabb volt, és 3 óra 24 perc alatt teljesítette a 42 km-t. Ezzel nemcsak a MEFOB, hanem az összetett aranyérmét is elnyerte.