Selejtezővel rajtolt az EATON vízilabda MEFOB

Gödöllőn a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem új versenyuszodájában rendezték meg a vízilabdázók MEFOB-küzdelmeinek selejtezőjét, melyen tizenhárom egyetem csapata vett részt!

Olvasási idő: 2 perc

A vízilabdázás igazi intellektuális sportág, nagyjaink is egyetemet végzett emberek, így nem meglepő, hogy évről-évre növekszik az egyetemeken a vízilabdázók száma, és egyre magasabb a színvonal is. A pénteki ünnepélyes megnyitón részt vett Vári Attila, a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, aki köszöntőjében kiemelte, hogy egyre több egyetemmel működnek együtt a magyar vízilabdázás fejlesztése érdekében. Ebben kiemelt partnerük a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség. A MEFS részéről Prof. dr. Mocsai Lajos elnök is rámutatott arra, hogy a vízilabdázás igazi egyetemi sport, hatalmas közösségteremtő erővel. Az esemény házigazdája a MATE volt, melynek rektora, dr. Gyuricza Csaba büszkén emelte ki, hogy a MATE Közép-Európa egyetlen olyan egyeteme, amely saját versenyuszodát működtet. Ennek és a szisztematikus építkezésnek köszönhetően fél év alatt megnégyszerezték a náluk sportolók létszámát, s ebből jócskán kivették részüket a vizes sportok.

Szombaton pedig már a játékosokon volt a sor, hogy megmutassák, mit tudnak: három csoportban küzdött a tizenhárom egyetem a jobb helyezésekért. Az ötcsapatos csoport küzdelmeivel indult a nap, két forduló után a BME és a MTSE volt hibátlan, de volt egy győzelme az SZTE-nek is. A vasárnapi folytatásban is győzött a két fővárosi egyetem csapata, így az egymás ellen meccs döntött a csoportgyőzelemről. Ezt pedig a remeklő Skriba Szabolcs hat góljának is köszönhetően az MTSE nyerte. A csoport harmadik helyén az SZTE zárt, negyedik helyen a Semmelweis Egyetemet legyőző Eszterházy Károly Katolikus Egyetem csapata végzett.

Szintén az utolsó mérkőzés döntött az SZE, ELTE, BCE és PTE alkotta csoportban: itt is a két fővárosi csapat nyerte mindkét mérkőzését, így az egymás elleni küzdelem döntött. Hiába került előnybe az ELTE, és vezetett 12:9-re az utolsó negyed előtt, a Corvinus csapata döntetlenre mentette, majd a hosszabbításban meg is nyerte a meccset. A csoport harmadik helyén a győrieket legyőző PTE végzett.

A harmadik csoportban viszont kiegyenlítettebbek voltak az erőviszonyok: a címvédő BGE az első mérkőzésén elbukott a Debreceni Egyetemmel szemben, ám utána a MATE-t és a Károlit is legyőzte. A Károli csapata pont nélkül maradt a csoportban, a hazaiak pedig tettek róla, hogy legyen számolgatás a végén: ötméteresekkel legyőzték a Debrecent, ám a gólkülönbsége így is a DE-nek volt a legjobb, mögöttük a BGE lett a második csoportban, a MATE pedig csoportharmadikként készülhet a döntőre.

Az EATON vízilabda MEFOB döntőjét, ahol már a nők is ott lesznek, május 19-22 között rendezik meg Miskolcon. A selejtező eredményeit itt találjátok, az MVLSZ Facebook-oldalán pedig az esemény képei között böngészhettek.

Szöveg: Janzsó Miklós
Forrás: waterpolo.hu, uni-mate.hu
Fotó: Kovács Anikó/MVLSZ