Sikeres olimpiát zárt a magyar egyetemi sport

Egyetemista sportolóink szállították az érmeket és a pontszerző helyezéseket a nemrég véget ért tokiói olimpiáról.

Olvasási idő: 2 perc

Sikeres olimpiát tudhat maga mögött a magyar küldöttség, hiszen húsz megszerzett éremmel (6 arany, 7 ezüst, 7 bronz) 15. lett az éremtáblázaton és emellett tovább 22 pontszerző hellyel dicsekedhetnek a magyar sportolók. Az 1996-os olimpián szerzett utoljára több érmet a magyar csapat (szám szerint 21-et), így nyugodtan mondhatjuk, hogy az elmúlt időszak egyik legsikeresebb olimpiáját zárta a magyar küldöttség.

A sikeres szereplésből egyetemista sportolóink is jócskán kivették a részüket: érmekkel, pontszerző helyekkel öregbítették az ország, és alma materük hírét. Aranyérmes lett Tótka Sándor (Edutus) a férfi kajakozók sprintszámában, Csipes Tamara (Edutus) a női kajak négyes (Kozák Danuta, Kárász Anna, Bodonyi Dóra) tagjaként lett olimpiai bajnok 500 méteren, mellette kajak egyesben ezüstérmet szerzett, Medveczky Erikával (TE) párban pedig negyedikként ért célba. Fantasztikus versenyzéssel lett ezüstérmes a nyíltvízi úszók 10 km-es számában Rasovszky Kristóf a Pannon Egyetem hallgatója. Siklósi Gergely (ELTE) szintén ezüstéremmel gazdagodott a párbajtőrözők egyéni versenyében. A bronzérmesek között találjuk Tóth Krisztián (TE) cselgáncsozót, a története során először olimpiai érmet szerző női vízilabda válogatott két tagját (Keszthelyi-Nagy Rita – TE, Leimeter Dóra – ELTE, Gangl Edina – EKE, Garda Krisztina – MATE, Illés Anna – Berkeley University, Szilágyi Dorottya – EKE, Szűcs Gabriella – ÁTE), ahogy a 2008 után újra olimpiai dobogóra álló férfi vízilabda válogatott néhány tagját is (Jansik Szilárd, Vámos Márton – Edutus, Vogel Soma – NKE, Manhercz Krisztián – METU). Ne feledkezzünk meg az öttusázó Kovács Saroltáról (TE), aki küzdelmes felkészülés után állhatott fel a dobogó legalsó fokára. Nem panaszkodhatunk a BGE hallgatóira sem: Szatmári András bronzéremmel tért haza a kardcsapat tagjaként, Erdélyi Balázs pedig a férfi pólócsapattal lett olimpiai bronzérmes.

Büszkék lehetünk pontszerzőinkre is: Olasz Anna (DE) a nyíltvízi úszók 10 km-es számában lett negyedik, Kapás Boglárka (ELTE) 200 pillangón, Márton Anna (ELTE) a női kardozók között a sérülése dacára lett negyedik. Balla Virág és Takács Kincső (mindkettő SZE) ötödikként zárt a kenu kettesek 500 méteres számában, Péni István (BCE) légpuskában bejutott a döntőbe és ott ötödik helyen zárt. Nádas Bence (SZTE) Kopasz Bálinttal a férfi kajak kettesek 1000 méteres számában negyedik lett, Lucz Dóra (Edutus) kajak egyesben, 200 méteren ért be a pontszerzést jelentő hatodik helyen. Birkózóink is hoztak pontokat Tokióból: a Lőrincz-testvérek érmei mellett Szőke Alex (TE) zárt ötödikként. A cselgáncsozó Pupp Réka (PTE) is az ötödik helyig jutott.

Bár a többiek nem zártak érmes, vagy pontszerző helyen, büszkék lehetünk rájuk is, hiszen egy olimpián képviselni a magyar színeket mindig felemelő érzés. Folytatás három év múlva Párizsban!

Szöveg: Janzsó Miklós