Strandkézilabda MEFOB: címvédés a nőknél és a férfiaknál

A tavalyi kiíráshoz hasonlóan idén is a Károli Gáspár Református Egyetem női, illetve a Budapesti Corvinus Egyetem férfi csapata állhatott a dobogó legfelső fokára az EFOTT keretében megrendezett strandkézilabda egyetemi bajnokságban, megszerezve a jogot az indulásra a jövő évi Európai Egyetemek Bajnokságán.

Tavaly a Lupa-strand, idén a Velencei-tó selymes homokja adott otthont augusztus 11-én az Egyetemisták és Főiskolások Országos Turisztikai Találkozója (EFOTT) kisérőprogramjaként megrendezett strandkézilabda egyetemi bajnokság (MEFOB) küzdelmeinek. A nagy melegben lezajlott versenyen mind a nők, mind a férfiak tornáján izgalmas és szoros mérkőzéseket láthatott a közönség, ám a meglepetés elmaradt: idén is a Károli Gáspár Református Egyetem női és a Budapesti Corvinus Egyetem férfi csapata bizonyult a legjobbnak.

Bár a női bajnokságban mindössze három csapat, a címvédő Károli Gáspár Református Egyetem (KRE), a Testnevelési Egyetem (TE) és a Semmelweis Egyetem (SE) vett részt, izgalmakban nem volt hiány. A csapatok oda-visszavágó alapon mérkőztek meg egymással, így minden együttes összesen négy alkalommal léphetett homokra, hogy megszerezze a bajnoki címet. A KRE a második fordulóban szétlövésben múlta felül a TE alakulatát (2–1), majd a SE-t fektették két vállra könnyedén (2–0). A KRE és a TE második összecsapása még szorosabban alakult, mint az első, ám a Károli ezúttal is jobbnak bizonyult ellenfelénél (2–0). Mivel az óriási hőség miatt a SE már nem állt ki az utolsó fordulóra, a KRE veretlenül nyerte a 2021. évi strandkézilabda MEFOB-ot, begyűjtve ezzel sorozatban harmadik, összességében negyedik országos bajnoki címét, s egyúttal előjogot szerzett a nevezésre – azaz kvalifikálta magát – a 2022-es Európai Egyetemek Bajnokságára (EEB), amelynek Łódź lesz a házigazdája.

A férfiaknál a tavalyi aranyérmes Budapesti Corvinus Egyetem (BCE) idén is brillírozott: a fővárosiak magabiztosan jutottak túl a csoportkörön, a döntőben pedig a KRE együttesét múlták felül. Győzelmével a BCE szintén előjogot élvez a nevezésre a jövő évi EEB-re.

A férfi bajnokság küzdelmei némiképp színvonalasabbak voltak, mint a nőké – nyilatkozta szerkesztőségünknek a strandkézilabda MEFOB idei főszervezője, Ujszászi Attila. – A férfiaknál tapasztaltabb és ügyesebb játékosok léptek homokra, és összességében elmondható, hogy remek kapusteljesítményének és mezőnyjátékának köszönhetően a Budapesti Corvinus Egyetem uralta az idei pontvadászatot. A hölgyeknél a Testnevelési Egyetem és a Károli Gáspár Református Egyetem szerepelt kiemelkedően, míg a Semmelweis Egyetem némileg gyengébbnek bizonyult. Mindent egybevéve kijelenthetjük, hogy látványos és színvonalas bajnokságot láthattunk. Bár a küzdelmek az EFOTT első napjára estek, és a pálya kissé távol volt a fesztivál területétől, érdeklődőkben így sem volt hiány.”

A díjátadó ünnepségen jelen volt Szávai László, a KRE kancellári főtanácsadója, Kovács György, a Magyar Egyetemi–Főiskolai Sportszövetség főtitkárhelyettese, Bartha Zsolt, a Budapesti Egyetemi–Főiskolai Sportszövetség elnöke, valamint Pontyos Peggi, a Magyar Kézilabda Szövetség képviselője.

2021-es strandkézilabda MEFOB, nők, végeredmény:

1. Károli Gáspár Református Egyetem
  2. Testnevelési Egyetem
  3. Semmelweis Egyetem

2021-es strandkézilabda MEFOB, férfiak, végeredmény:

1. Budapesti Corvinus Egyetem
  2. Károli Gáspár Református Egyetem