Színpadra fel, jön a testépítő és fitnesz MEFOB!

Színpadra fel, jön a testépítő és fitnesz MEFOB

Október 11-ig jelentkezhettek a Magyar Egyetemi–Főiskolai Sportszövetség (MEFS) soron következő eseményére, a testépítő és fitnesz egyetemi bajnokságra, amelyet október 16-án rendeznek meg Budapesten. Ha minden jól megy, még világbajnoki érmesekkel is találkozhatunk a rendezvényen.

Bár túlzás lenne állítanunk, hogy Magyarország a sikeres testépítő nemzetek közé tartozik, tagadhatatlan tény, hogy az utóbbi években egyre több elismerést szereznek testépítőink (férfiak) és fitneszversenyzőink (nők) a nemzetközi porondon.

Nyircsák József és Vágó Virág tavaly aranyérmet nyert a junior testépítő- és fitnesz-világbajnokságon, Ilosvay Viktória pedig – szintén 2020-ban – második lett a felnőtt testépítő- és fitnesz-világbajnokságon, míg egy évvel korábban Ágoston Dorottya a felnőtt fitnesz-vb-n állhatott a dobogó második fokára. Ha ehhez hozzávesszük, hogy Molnár Péter és Király László személyében hosszú idő után ismét szerepel magyar sportoló a profi testépítők csúcseseményén, az október 9-én esedékes Mr. Olympián, máris jobb színben tűnik fel a sportág honi helyzete.

Az október 16-án sorra kerülő testépítő és fitnesz MEFOB-on – amelyet az országos bajnokság keretein belül rendeznek meg – persze nem lesz ilyen veretes a mezőny, bár a hírek szerint újra megmérkőzik egymással Ilosvay Viktória és Ágoston Dorottya. Vélhetően a verseny színvonalára sem lesz panasz, amire garancia lehet a tavalyi MEFOB, amelyen a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) két remek sportolója, a feljebb is említett Ágoston Dorottya és Ilosvay Viktória harcolt meg a bajnoki címért a nők fitneszversenyén.

Színpadra fel, jön a testépítő és fitnesz MEFOB

Versenykategóriák:

• Női fitnesz: maximum 90 másodperces, szabadon választott gyakorlat testfordulóval (negyedfordulatok) kiegészítve
  • Női fitnesz modell (bikinifitnesz): részletek a szabályok címszó alatt
  • Férfi fitnesz modell (men’s physique): részletek szabályok címszó alatt

Aki indulni szeretne a MEFOB-on, az ifbbverseny@gmail.com e-mail címen jelezze részvételi szándékát az alábbi adatok megadásával:

• név
  • Neptun-kód
  • születési dátum
  • intézmény adatok (név, kar)
  • kategória

Testépítő és fitnesz MEFOB kisokos:

• Nevezési határidő: 2021. október 11., hétfő
  • Időpont: 2021. október 16., vasárnap 14.30
  • Helyszín: Kőrösi Csoma Sándor Kőbányai Kulturális Központ (1105 Budapest, Szent László tér 7-14.)
  • Regisztráció: 13.00–13.30
  • Nevezési díj: előnevezés esetén 3000 forint, helyszíni nevezés esetén 5000 forint

A verseny és a nevezés részleteit, továbbá a teljes versenykiírást itt találjátok.

Kép: Magyar Testépítő és Fitnesz Szövetség