Szívrajz GPS-szel

Szívrajz GPS-szel

Szeptember 24. és 26. között Szívfutás néven hirdet jótékonysági kezdeményezést az Országos Lélek-Mentők Alapítvány. Az eseménnyel a szervezők a mentők nehéz helyzetére szeretnék felhívni a figyelmet, és egy óriási, GPS-szel készült szívet kívánnak rajzolni Magyarország térképére.

Olvasási idő: 1,5 perc

Szívet formálni leginkább kezünkkel szoktunk, ha szeretetünket és ragaszkodásunkat fejezzük ki valaki iránt. Az már csak keveseknek jut eszébe, hogy GPS-szel rajzoljanak szívet egy térképre.

Ez a nem mindennapi ötlet az Országos Lélek-Mentők Alapítványnál született.  A kezdeményezés lényege, hogy szeptember 24. és 26. között futva, sétálva vagy biciklizve tegyünk meg egy tetszőleges távot, amihez le kell töltenünk az erre a célra fejlesztett Szívfutás alkalmazást (iOS-letöltés itt, Android-letöltés itt). A letöltést követően látni fogjuk a Magyarország térképére rajzolt szív alakú formát, amely a futás, séta vagy biciklizés útvonalát mutatja.

Az Országos Lélek-Mentők Alapítvány figyelemfelhívó eseményének útvonala több egyetemi városon, Budapesten, Miskolcon, Debrecenen, Szegeden, Szombathelyen és Győrön is áthalad.

Ha részt szeretnénk venni a rekordkísérletben, először ki kell választanunk egy tetszőleges távot és időpontot, majd regisztrálnunk kell a Facebook-eseménynél, végül pedig le kell foglalnunk a vállalt távot az oldalon meghirdetett Google-űrlapon.

Egy-egy távra egyéniben és csapatban is jelentkezhetünk. A szervezők kérése, hogy a jelentkezést követően mindenféleképpen teljesítsük a vállalt távot, mivel csupán 72 óránk lesz a rekordkísérlet teljesítésére.

A Szívfutás pontos menetéről itt olvashatsz többet.

Ha vállaljuk ezt a könnyű megméretést, felhívhatjuk a figyelmet a magyar mentők lelki egészségére. Kapjátok elő a mobilt, töltsétek le az appot, és máris kezdődhet a futás!

Tudtad?

Az alapítvány életre hívását az Országos Mentőszolgálat Pszichológiai és Mentálhigiénés Csoportja által végzett országos kutatások eredményei tették indokolttá. Az eredmények azt mutatták, hogy a kiégés és a poszttraumásstressz- szindróma az országos átlagot meghaladó mértékben fordul elő a mentődolgozók körében.

Szöveg: Márványkövi Ferenc
Kép: Országos Lélek-Mentők Alapítvány Facebook-oldala

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn