A BGE nyerte a MEFOB első 3×3-as jégkorongtornáját

Történelmi BGE-győzelem az első 3x3-as jégkorong MEFOB-on

A Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Bajnokságok (MEFOB) történetében először rendeztek 3×3-as jégkorongtornát, amelyen a számos élvonalbeli játékost felvonultató Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE) nyert meg.

Magyar egyetemi sporttörténelmi pillanatnak lehettek tanúi, akik április 30-án, szombaton kilátogattak az Óbudai Jégcsarnokba. A Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Bajnokságok (MEFOB) történetében ugyanis először rendeztek 3×3-as jégkorongtornát, amely a nagypályás hoki egyszerűsített, ám legalább annyira élvezetes változata.

Prof. dr. Géczi Gábor, a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem professzora, az Újpesti Dózsa korábbi kapusa meg is jegyezte: a 3×3-as hoki nagy jövő előtt állhat a hazai egyetemi sportban is, hiszen a felsőoktatási intézményeknek jóval könnyebb kisebb létszámú csapatokat verbuválniuk a bajnokságra, ráadásul a kezdeményezés teljes mértékben összhangban áll a hazai és a nemzetközi szövetség sportágfejlesztési stratégiájával.

A Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség és a Magyar Jégkorongszövetség rendezte első 3×3-as MEFOB-on összesen nyolc hazai felsőoktatási intézmény tíz csapata vett részt, főként fővárosiak. Örvendetes, hogy a tornán női játékosok is jégre léptek: a női válogatott két tagja, Huszák Alexandra a TF színeiben szerepelt, míg Gasparics Fanni a Budapesti Corvinus Egyetem csapatát erősítette.

Történelmi BGE-győzelem az első 3x3-as jégkorong MEFOB-on

„Békés és baráti hangulatban zajlott az első 3×3-as jégkorong MEFOB – mondta Kovács Zoltán, a verseny szervezője. – Szerencsére nem történt sérülés, és a hokimeccsek két elmaradhatatlan eleme, a bunyó és a balhé is elkerült bennünket. Több csapatban is számos korábbi igazolt játékos szerepelt, ami jelentősen emelte a torna színvonalát. Azt láttam, hogy ők óriási kedvvel vettek részt a bajnokságban.”

Kovács Zoltán hozzátette, hogy nem volt könnyű megszerveznie a bajnokságot, ám így is örvendetes, hogy végül tíz csapat részvételével zajlott az esemény. Némi hiányérzete azonban így is maradt.

„Remélem, hogy a jövőben sikerül megmozgatnunk a magyar hoki fellegvárait is, azaz Székesfehérvárt, Miskolcot, Dunaújvárost és Debrecent is. Több vidéki csapatra számítottam, de azon fogunk dolgozni, hogy több vidéki egyetem legyen jelen a MEFOB-on. Ehhez jobban kell népszerűsítenünk a bajnokságot, színesebbé kell tennünk a rendezvényt, és át kell alakítanunk a torna lebonyolítási rendszerét. Jövőre háromfordulós lesz a pontvadászat: tartunk egyet ősszel és télen is, míg tavasszal kerül sor a harmadikra, amely egyben a döntő is lesz.”

Kovács Zoltán reálisnak tartja a végső sorrendet, amely az erőviszonyoknak megfelelően alakult ki. A BGE – amely a döntőben fölényes győzelmet aratott a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem felett – végig kitűnően játszott, így megérdemelte a bajnoki címet.

Történelmi BGE-győzelem az első 3x3-as jégkorong MEFOB-on

Az 1. helyért: Budapesti Gazdasági Egyetem–Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem 11–3

A 3. helyért: Semmelweis Egyetem 1–Óbudai Egyetem 1 19–9

A bajnokság végeredménye:

1. Budapesti Gazdasági Egyetem
  2. Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem
  3. Semmelweis Egyetem 1
  4. Óbudai Egyetem 1

A bajnokságon még részt vett: Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Óbudai Egyetem 2, Budapesti Corvinus Egyetem, Széchenyi István Egyetem, Semmelweis Egyetem 2, Károli Gáspár Református Egyetem.

Fotó: Nádor Ágnes, Szabó Alex