Jótékonysági futás és jubileumi ünnep Pécsett

Az idén százéves PTE-PEAC sportnapot szervez a jeles esemény megünneplésére szeptember 9-én, melynek kiemelt eseménye a Fuss a rákgyógyításért elnevezésű futóverseny.

Idén százesztendős a Pécsi Tudományegyetem sportegyesülete, a PEAC, valamint a PTE Sportiroda is idén ünnepli működése tizedik évfordulóját. A kerek évfordulókat egyetemi sportnappal ünnepli a két szervezet szeptember 9-én.

Délelőtt a futásé lesz a főszerep: több, mint tíz évvel ezelőtt hozta létre a Dunántúli Postás Sportegyesület (DPSE) a Fuss a rákgyógyításért elnevezésű jótékonysági futóversenyt, melynek megszervezéséhez 2019-ben a PTE Sportiroda is társult, azóta közösen szervezik és bonyolítják le a futóversenyt. Ennek is köszönhetően egyre népszerűbb a verseny, és ahogy Hári József, a PTE Sportiroda vezetője egy korábbi interjúban elmondta, évről-évre növekszik a jótékonykodni és sportolni vágyók száma. A futás által összegyűlt karitatív összeget ezúttal is a Eurakvilo Gyermekonkológia és Gyermekhospice Közalapítványnak juttatják el a szervezők. A verseny távja 2,6 km, melyet Pécs belvárosában futhatnak le az indulók. Regisztrálni az esemény honlapján lehet, illetve a helyszínen is lesz lehetőség a nevezésre.

Délután pedig már a sportnap programjai várják az érdeklődőket: a Széchenyi téren felállított színpadon zenés-táncos műsorszámok mellett érdekes beszélgetések is lesznek, valamint köszöntik a nyári egyetemi sportversenyeken szereplő PTE-s sportolókat. Emellett lehetőség nyílik többféle sport kipróbálására (PEAC Sportágválasztó), de lesz Egészségsziget és a fiatalabb korosztálynak pedig Gyermeksziget tartogat még programokat.

Szöveg: Janzsó Miklós
Fotó: UnivPécs

Ezzel a cikkel búcsúznak a szerkesztőség alapító tagjai.