A BGE nyerte az Európai Egyetemi Játékok vízilabdatornáját

Fantasztikus játékkal, 29-9-re győzték le ukrán riválisukat. A harmadik helyen a Corvinus végzett, miután szoros csatában, ötméteresek után verte a Debreceni Egyetemet. A magyar küldöttség egy bronzérmet is nyert a csütörtöki játéknapon a Kodolányi János Egyetem női teniszcsapata révén. Napi összefoglalónk.

Olvasási idő: 2 perc

Magyar sikerrel fejeződött be a hatodik Európai Egyetemi Játékok vízilabdatornája, miután a döntőben a BGE szenzációs játékkal, 29–9-re verte az ukrán Lviv State University of PC csapatát. Már az első negyed után 5–0-ra vezetett Vincze Balázs együttese, félidőben pedig már tíz volt közte. Kiválóan támadott a BGE, a védekezése pedig egészen rendkívüli volt, az ukrán alig jutottak lövési lehetőségig. A végére 20 gól lett közte, ezzel pedig a BGE is megszerezte első aranyérmét a tornán. Vincze Balázs edzőként ezzel az Universiade-győzelmek után az Európai Egyetemi Játékokon is tudott diadalmaskodni csapatával. A bronzmérkőzés ezzel szemben nagyon izgalmasan alakult: a debreceniek kétgólos előnyből várhatták az utolsó negyedet, ám a Corvinus kiegyenlített, így jöhettek az ötméteresek, amelyben a BCE volt a jobb, így utóbbi együttes szerezte meg a bronzérmet.

A teniszezők női csapatversenyében a Kodolányi János Egyetem csapata hátrányból verte meg holland ellenfelét, az Erasmus University Rotterdam-ot. Az első egyénit Keresztes Palomának fel kellett adnia, Lukács Vanda viszont 6:0, 6:0-val egyenlített. Jöhetett a páros, amelyet 6:3, 6:4-re nyertek meg a magyar lányok, így övék lett a bronzérem. A másik magyar csapat, a Debreceni Egyetem nyolcadikként zárt.

Megkezdődött az egyenes kieséses szakasz a férfi futsalosok versenyében: az ELTE a grúz Caucasus International Universityvel csapott össze a legjobb nyolc között. A grúzok végül könnyedén, 7–2-re győztek, így ők jutottak az elődöntőbe, az ELTE pedig a University of Belgrade ellen kezd az 5-8. helyért. A DE is versenyben van még: a debreceniek a 9-12. helyért meccselnek a Loughborough Universityvel. A nőknél a TF első helyosztóján 4–2-re kikapott a Norwegian Science Universitytől, így a hetedik helyért játszhat majd. Ellenfele a Jagiellonian University lesz.

Női röplabdában a TF csapata a második csoportkörben első mérkőzését elveszítette a Masaryk Universityvel szemben, a Babes-Bolyai Egyetem csapatát viszont 3:1-re legyőzte, így továbbjutott a következő körbe.

Megkezdte szereplését a TF futballcsapata, amely első csoportmérkőzésén 3–0-ra győzött a Swiss Federal Institute of Sport Magglingen ellen. A 20. percben Gálfi Zoltán vette be a svájci kaput, majd rögtön a fordulás után Balogh Bálint és Gaszner Roland is eredményes volt. Pénteken a University of Szczecin következik, amely első találkozóján 2–0-ás vereséget szenvedett.

A hatodik versenynapot követően a magyar küldöttség 8 arany-, 4 ezüst- és 10 bronzéremmel büszkélkedhet. Az éremtáblázaton a TF harmadik, az ELTE pedig negyedik.

Szöveg: Janzsó Miklós