A BME a vívó MEFOB összetett győztese

A legtöbb egyéni érmet (egy arany, három-három ezüst- és bronzérem) az Eötvös Loránd Tudományegyetem vívói nyerték a gödöllői vívó egyetemi-főiskolai országos bajnokságon, ám összesített győztesnek járó kupát a Budapesti Műszaki- és Gazdaságtudományi Egyetem hallgatói vihették haza.

Olvasási idő: 2,5 perc

Összesen 163 felsőoktatásban tanuló sportoló vett részt a gödöllői Batizi-Benkő Vívócsarnokban megrendezett kétnapos vívó MEFOB-on. A versenyt dr. Hankó Balázs felsőoktatásért, innovációért szakképzésért és felnőttképzésért felelős államtitkár, Csampa Zsolt, a Magyar Vívó Szövetség elnöke, dr. Kriszt Balázs, a MATE-GEAC ügyvezető elnöke és Kovács György, a MEFS főtitkárhelyettese nyitotta meg.

A legnagyobb érdeklődés a férfi párbajtőrözők küzdelmét övezte, ugyanis 71-en neveztek a versenyre, melyet magabiztosan nyert a korábbi junior világ- és Európa-bajnok Keszthelyi Zsombor (PPKE). A döntőben Bányai Zsombor (MATE) győzte le, akitől a tavalyi felnőtt országos bajnokságon kikapott az aranycsatában.

A női párbajtőrözők mezőnyében Muhari Eszter (ELTE) diadalmaskodott, aki idén szerezte meg első érmét felnőtt világversenyen, a dohai Grand Prix-viadalon szerzett bronzérmet. A döntőben Fekete Bosziljka Katát (ELTE) győzte le magabiztosan.

A női tőrözők között is állt ELTE-s vívó a dobogón, ám a legfényesebbet a címvédő Nekifor Erika (METU) vitte el, aki a döntőben a tapasztaltabb Mesteri Viktóriát (ELTE) győzte le 15-5-re. A Magyar Vívó Szövetség tájékoztatása alapján mindketten ott lesznek a csengtui Egyetemi Világjátékokon, akárcsak a bronzérmes Kovács Réka (ELTE). A férfiak mezőnyében Benyus Attila (BME) diadalmaskodott, a döntőben Korom Eriket (BGE) győzve le.

A kardozóknál Battai Sugár Katinka távollétében is debreceni siker született Simon Petronella révén, aki Bata Anna Éduát (ELTE) győzte le a fináléban. A férfiaknál a budapesti U23-as Európa-bajnokság bronzérmese, Horváth Gergő (TF) szoros küzdelemben (15-13) diadalmaskodott Galgóczy Tamás (BCE) ellen.

A női párbajtőrözők csapatversenyében a Budapesti Corvinus Egyetem (Gábor Ágnes Adél, Kálmán Csenge Marianna, Kálmán Gyöngyvér Rebeka, Tóth Jázmin) megvédte a címét a Debreceni Egyetem ellenében, a férfi tőrözőknél a Szegedi Tudományegyetem (Bakó Tamás, Chen Zihang, Hanzl András József, Szilágyi Martin György) hallgatóinak a nyakába akasztották az aranyérmet, akik BME és az ÓE csapatait győzték le. A kardozóknál a nők csapatversenyének fináléját a Debreceni Egyetem (Fekete Ágnes, Márkus Veronika, Simon Petronella) óriási csatában nyerte meg 45:44-re a BME ellen, a férfiakét a Semmelweis Egyetem (Nagy Kristóf, Urbán Tamás, Zadravecz Máté) nyerte, szintén a BME ellenében. Az Universitas váltóban is a Semmelweis és a BME csapott össze, amelyet 30:15-re a Balogh Zita Anna, Hanzl Lilla Zsófia, Kiss Ágnes, Mihályi Andor, Stubnya Márton Péter, Urbán Tamás összeállítású Semmelweis Egyetem nyerte.

Az összesített versenyben a 405 pontot szerző Budapesti Műszaki- és Gazdaságtudományi Egyetem diadalmaskodott, második helyen 369 ponttal az Eötvös Loránd Tudományegyetem végzett, a dobogó legalsó fokára szoros küzdelem után a Debreceni Egyetem hallgatói állhattak fel 224 ponttal.

A vívó MEFOB teljes eredménysora itt érhető el.

Szöveg: Janzsó Miklós
Fotó: BME Testnevelési Központ