A BME és a TE-SE közös csapatának sikerét hozta a tízevezős MEFOB

A 2021. évi „Hív a Duna” Gróf Széchenyi István Tízevezős Amatőr Regatta, Tízevezős Országos Egyetemi Bajnokság, Versenyevezős Regatta keretein belül megrendezett tízevezős MEFOB-on a férfiaknál a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME), a nőknél a Semmelweis Egyetem – Testnevelési Egyetem (SE-TE) versenyegyesülés győzelmét hozta.

A Margitsziget melletti budai Duna-ágban szeptember 25-én, ragyogó napsütésben rendezték meg az evezős sportág magyarországi alapítójáról, gróf Széchenyi Istvánról elnevezett emlékversenyt, amely 1991. óta hagyományosan évadnyitó regatta, de a koronavírus-járvány miatti ismert helyzetben, bő két év kihagyás után most nyílt lehetőség újra a verseny megrendezésére.

A Margitszigeten működő Danubius Nemzeti Hajós Egylet (DNHE) a korábbi évekhez hasonlóan idén is külön futamot indított az egyetemi csapatok számára tízevezős hajóegységben, ahol ezúttal négy egyetemi csapat versengett egymással, és teljesítette az 1000 méteres távot. A férfi csapatok között a dobogó legfelső fokára a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem hallgatói állhattak fel, az ezüstérmet a Testnevelési Egyetem hallgatói-, a bronzérmet pedig a Budapesti Műszaki Egyetem hallgatói vihették haza. A női egyetemi tízevezősök versenyét a Semmelweis Egyetem – Testnevelési Egyetem (SE-TE) versenyegyesülés nyerte.

A bajnokcsapatnak járó gyönyörű kupát és a szép kivitelezésű érmeket a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség (MEFS) ajánlotta fel. A díjakat Vanczák Gergely a DNHE elnöke, a Magyar Evezős Szövetség (MESZ) alelnöke, Szántó Éva, a MESZ alelnöke, a Nemzetközi Evezős Szövetség (WRC) Végrehajtó Bizottság tagja, az Európai Evezős Szövetség (ERC) elnökségi tagja, valamint Dr. Freyer Tamás a MEFS elnökségének tagja adták át.

Részletes eredmények

FÉRFI CSAPAT BAJNOK:

1. Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (Birtalan Áron, Bridge Henry, Csepel Zsófia, Dobai Tamás, Kálmán Dávid, Kiss Norbert, Mészáros Bálint, Ozsváth Máté, Polivka Bálint, Rompos Botond, korrm.: Lambert Olivér (DNHE)*)
  2. Testnevelési Egyetem (Baráth Alexander, Farkas Szilárd, Frey Márton, Gróf Domonkos, Lévay Dániel, Likár Marcell, Meyer Ervin, Porvázsnyik Patrik, Tamás Áron, Mucsi György (BEE)* korm.: Bóka Győző Örs)
  3. Budapesti Corvinus Egyetem (Beleznay Levente, Domokos Mátyás, Gedeon Anna, Kóbor Ákos, Körmendy Boldizsár, Nagy Ákos, Pásztor Kitti, Pomázi Bálint János, Szeker Viktor, Tallós Farkas, korm.: Elek Boróka (DNHE)*)

NŐI CSAPAT BAJNOK:

Semmelweis Egyetem – Testnevelési Egyetem versenyegyesülés (Alliquander Anna, Bánovics Dorottya, Barnucz Gréta, Kamondi Natália, Kántor Katalin, Károlyfi Hanna, Preil Vivien, Túri Ibolya, Zsombor Zita, Zarándy Beáta (DNHE)*, korm.: Gazdag Orsolya (DNHE)*)

*A kiírás szerint az egyetemi csapatok kérésére a rendező Danubius Nemzeti Hajós Egylet (DNHE) kormányost és maximum 2 gyakorlott evezőst  biztosít.

Szöveg: Alliquander Anna (DNHE), Janzsó Miklós
Fotó: DNHE