A BME lett az erőemelő MEFOB csapatversenyének győztese

Kiválóan szerepeltek hazai pályán a BME erős emberei, ugyanis mind a nőknél, mind a férfiaknál a műegyetemisták nyerték a csapatversenyt.

Ahogy azt az elmúlt években megszokhattuk ezúttal is a MAFC súlyemelő szakosztálya rendezte az erőemelők egyetemi-főiskolai országos bajnokságát, melyre tizennégy egyetemről érkeztek nevezések. A nők és a férfiak is öt-öt súlycsoportban és három fogásnemben bizonyíthattak: guggolásban, fekvenyomásban és felhúzásban.

Kilenc versenyzőt számlált a női mezőny, a legtöbben az 57 kg-os és a 84 kg-os súlycsoportban indultak. Az előbbiben ketten versengtek: Nyulasi Petra (ELTE) 275 kg-os összteljesítményével simán győzött, míg Knetig Emőke (PTE) 225 kg-mal zárt. 63 kg-ban Károlyi Fanni Anita (SZTE), 69 kg-ban Inoka Zsófia (NJE), a 76 kg-ban pedig Pomázi Rebeka (BME) volt az egyedüli induló. A 84 kg-osok között Juhász Anna Csilla  (BME) nagyszerű versenyzéssel, 412,5 kg-os összteljesítménnyel lett bajnok, megelőzve Nyika Eszter Dorottyát (PTE) és Blaszák Lillát (NJE). A nemzetközi szövetség IPF GL formulája szerinti rangsorban is Juhász Anna Csilla végzett az élen, megelőzve Inoka Zsófiát és Nyulasi Petrát.

A férfiaknál a 66 kg-osok között Hablicsek Hubának (PE) nem volt ellenfele, a 74 kg-osok között viszont hatan küzdöttek a dobogós helyekért. A legjobban Bojti Marcell (MTSE) teljesített, guggolásban 220 kg-ot emelt, amivel a teljes mezőny második legjobb eredményét érte el. A második helyen végző Balogh Bence (DE) mindössze 5 kg-mal maradt le az aranyéremről. A harmadik helyen Sikli Csongor Áron (BME) végzett. A 83 kg-os súlycsoportban Vántus Norbert (ELTE) bizonyult a legerősebbnek, mögötte Simán Mihály (BME) végzett, a dobogósok sorát Nagy Dániel, a MATE hallgatója zárta. Hatalmas küzdelem zajlott 93 kg-osok viadalán, amelyben Pozsonyi László Levente (PPKE) mindössze 2,5 kg-mal előzte meg az összesítésben Muraközi Vincét (ELTE). A harmadik helyet pedig Vincze Dániel (NYE) szerezte meg. A 105 kg-osok mezőnyében Németh Attila (MATE) egyenletes teljesítménnyel lett bajnok, megelőzve Lucz Leventét (NKE) és Prohászka Kristófot (BME). A nemzetközi szövetség pontszámítása szerint Bojti Marcell teljesített a legjobban, megelőzve Balogh Bencét és Sikli Csongor Áront.

A teljes végeredményt a Magyar Erőemelő Szövetség honlapján találjátok.

Szöveg: Janzsó Miklós
Fotó: MAFC Súlyemelés