A férfiaknál a BME, a nőknél a KRE lett a bajnok az idei strandkézilabda MEFOB-on

A férfiaknál a BME, a nőknél a KRE lett a bajnok az idei Strandkézilabda MEFOB-on

2022. július 13-án az EFOTT fesztivál keretében, a sukorói szabadstrandon rendezték meg az idei strandkézilabda MEFOB-ot, amelyen a férfiaknál a „műszakisok”, a nőknél a Károli Gáspár Református Egyetem bizonyult a legjobbnak.

Az erőpróbára a férfiaknál a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a Debreceni Egyetem, az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem, a Neumann János Egyetem, a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem és a Károli Gáspár Református Egyetem nevezett, míg a hölgyeknél a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a Debreceni Egyetem, a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem, továbbá a címvédő Károli Gáspár Református Egyetem indult el.

A férfiak két hármas csoportban mérkőztek meg egymással, majd a döntőbe jutásért a csoportelsők keresztbejátszottak a második helyzetekkel, míg csoportutolsók az ötödik helyért versenghettek oda-visszavágó alapon.

Végeredmény, férfiak:

1. BME
  2. TE
  3. KRE
  4. NJE
  5. EKKE
  6. DE

A hölgyeknél körmérkőzéseket játszottak a csapatok, és a legtöbb pontot szerző együttes nyerte meg a bajnokságot.

Végeredmény, nők:

1. KRE
  2. BME
  3. TE
  4. DE

A férfiaknál sajnos a címvédő Budapesti Corvinus Egyetem idén nem indult, a MEFOB azonban így is remek hangulatban zajlott, a csapatok magas színvonalú mérkőzéseket vívtak egymással.

A díjakat prof. dr. h. c. Mocsai Lajos a MEFS elnöke, Juhász Péter a MEFS főtitkára, valamint Bartha Zsolt, a BEFS elnöke adta át.

Szöveg: mefs.hu
Fotó: mefs.hu