A hétvégén az íjászoké és a triatlonosoké a főszerep

Május 13-án, szombaton rendezik az íjászok és a triatlonosok egyetemi-főiskolai országos bajnokságát (MEFOB). Mindkét viadalon hallgatók és oktatók is elindulhatnak.

Alighogy lecsengett a nyolc sportág döntőjét tömörítő MEFOB Feszt, két újabb sportágban mérhetik össze tudásukat a hallgatók és az oktatók május 13-án az egyetemi-főiskolai országos bajnokság keretében.

Szombaton a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) Kaposvári Campus Sportközpontja ad otthont az Íjász Egyetemi-kupának. Összesen hét kategóriában, a nyári olimpiai játékok programján is szereplő reflexben, csigásban, csigás vadászban, barebow-ban, vadász reflexben, longbow-ben és történelmiben rendeznek versenyeket. A megméretés 11 órakor kezdődik, és 16 óráig tart.

Az I. Spirit Veszprém Triatlonfesztivál keretében kerül sor a triatlonosok sprinttávú egyetemi-főiskolai országos bajnokságára (MEFOB). A 750 méter úszásból, öt kilométer futásból és a húsz kilométer kerékpározásból álló egyéni és csapatversenyre helyszínen is nevezhetünk, ha eddig nem tettük meg.

A tavalyi triatlon MEFOB-on a pécsiek taroltak, erről itt olvashattok többet.

Fotó: MEFS