A hit a legfontosabb fegyverünk

A hit a legfontosabb fegyverünk (Ekler Luca)

Unisport Podcast Ekler Lucával, paralimpiai bajnok atlétával

Ha volt biztos magyar érem a tokiói paralimpián, akkor az a távolugró Ekler Lucáé volt, hiszen nemcsak világ- és Európa-bajnokként, világcsúcstartóként is érkezett a versenyre. A TFSE 22 éves sportolója a júniusi Európa-bajnokságon még „csak” beállította saját, 2019-ben Grossetóban ugrott 551 centis világrekordját, ugyanakkor szinte biztos volt, hogy előbb-utóbb megdönti, hiszen a tavalyi Honvéd-kupán 587 centis egyéni csúcsot állított fel az épek között, ami a parasportban nem lehetett világrekord. A tokiói paralimpián már elsőre 560 centit ugrott, kilenc centivel megdöntve a rekordot, sőt a harmadik ugrásával további három centivel megtoldotta, és senki sem tudta megközelíteni. Ekler Luca a magyar küldöttség kilencedik érmét és negyedik aranyát szerezte, egyúttal ő a magyar atlétika történetének harmadik paralimpiai bajnoka a magasugró Oláh József és a súlylökő Szabó Tibor (mindkettő 1984, New York) után.

Ekler Luca azóta sztár lett, de mi pár percre mégis elkaptuk az egyik legérdekesebb egyetemi sportból érkező tehetséget, aki szívesen válaszolt Mezei Dániel kérdéseire.