A KEK Runra és az atlétikai vb-re készül a BEAC kiváló hosszútávfutója, Csere Gáspár

A KEK Runra és az atlétikai vb-re készül a BEAC ikonikus hosszútávfutója, Csere Gáspár

A magyar hosszútávfutó-válogatott tagjának minden vágya, hogy hazai közönség előtt bizonyítson az augusztus végi budapesti atlétikai világbajnokságon, és példát mutasson másoknak a március 5-i KEK Runon.

Hallgatási idő: 1 perc

Nemrég közölt interjút honlapján a nagy múltú egyetemi sportklub, a BEAC az olimpikon maratonfutó Csere Gáspárral, aki az idei évre kitűzött céljairól nyilatkozott.

A magyar hosszútávfutó-válogatott tagja elsősorban a hazai rendezésű atlétikai világbajnokságra összpontosít, ám augusztus végéig, az esemény időpontjáig még számos kihívással kell szembenéznie.

Részt vesz ugyanis a főváros legújabb futóversenyén, a március 5-i II. KEK Runon,  utána a mezeifutó, majd a félmaratoni és a maratoni országos bajnokságon is.

Az interjúból megtudjuk, milyen várakozással tekint a vb elé, mit remél, és milyen eredménynek örülne leginkább. A hazai hosszútávfutás megkerülhetetlen alakja azt is elárulja, milyen volt élete első januári versenye, és mennyire elégedett az ott elért eredményével.

Ha találkozni akarsz Gáspárral, nevezz te is a II. KEK Runra, a Kárpát-medencei Egyetemek Kupájának nyílt futóversenyére, amelynek helyszíne idén is a Ludovika-campus, azaz az Orczy-kert lesz. Egyéniben 5,5 és 10 km-en indulhattok, váltóban pedig a 10 km-es távon versenyezhettek.

A teljes interjút ide kattintva olvashatjátok el.

Forrás: BEAC
Fotó: