A legjobb nyolc közé jutás a TF célja az Egyetemi Világjátékok női kosárlabdatornáján

A Magyar Bianka vezette női kosárlabda-válogatott célja nem kevesebb, mint hogy beverekedje magát a 12 egyetemi válogatottat felvonultató tornán.

Július 28-án kezdődik, és augusztus 8-án fejeződik be a kínai Csengtuban a világ egyetemi sportjának csúcseseménye, a sokak által csak Universiadeként ismert nyári Egyetemi Világjátékok (EVJ), amelyen 113 magyar egyetemi hallgató 12 sportágban igyekszik a lehető legjobb teljesítményt nyújtani.

Az EVJ egyik legnagyobb érdeklődéssel várt eseménye a nők kosárlabdatornája, amelyen részt vesz a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem is.

A csapat vezetőedzője Magyar Bianka, a TFSE-MTK-tól az idén tavasszal távozott sikeredző, aki a játékosokhoz hasonlóan nagyon várja már a rajtot. az EVJ előtt együttese öt felkészülési mérkőzésen lépett pályára, és mindegyiket megnyerte.

A lányok szombaton kelnek útra, és rögtön az EVJ július 28-i nyitónapján már mérkőzést játszanak Argentína ellen, két nappal később pedig a Japán lesz az ellenfél.

A tornán részt vevő 12 válogatottat négy hármas csoportba sorsolták, mindegyikből az első és a második helyezett jut a nyolc gárdát fölvonultató kieséses szakaszba.

„Nagyon kemény négyhetes felkészülésen vagyunk túl, izgatottan várjuk a csengtui viadalt, mindannyiunknak óriási élmény lesz – mondta megkeresésünkre Magyar Bianka. – Megfogalmazott célunk a nyolc közé jutás, az odavezető út legfontosabb állomása az argentinok elleni első meccs lesz. Két nappal később következnek a japánok, akik hihetetlen ütemben fejlődtek az elmúlt években, tiszteletre méltó az alázatuk és a szorgalmuk. Rendkívül kellemetlen ellenfelek, gyorsak, letámadnak, s bár vannak magas játékosaik is, elsősorban távoli dobásokkal próbálnak meg érvényesülni. A mi csapatunk egyik felét élvonalbeli, a másikat másodosztályban szereplő kosarasok alkotják, mindegyikük boldog és büszke, hogy Magyarországot képviselheti ezen a rangos sporteseményen. Megtisztelve érzem magam, hogy a magyar szövetség engem bízott meg a válogatott irányításával, mindent beleadunk a lehető legjobb eredmény elérése érdekében.”

Forrás: tf.hu
Fotó: wbasket.hu