A Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem hallgatói céloztak a legpontosabban a sportlövő MEFOB-on

Mindkét csapatversenyt az MTSE hallgatói nyerték, Senoha Kitti négy éremmel zárta a sportlövő MEFOB-ot, amelyen összesen 12 egyetem hallgatója szerzett érmet.

Olvasási idő: 2,5 perc

Ismét szép számban gyűltek össze az egyetemista versenyzők a KSI sportlövő pályáján, a BOK Csarnok légfegyveres lőterén. Ezúttal nem szerepelt a programban a lézerlövészet, viszont ismét a nyílt irányzékú légpuska és légpisztoly 20 lövéses számában, valamint a légpisztoly és zárt irányzékú légpuska 60 lövéses női és férfi versenyszámában állhattak céltábla elé a résztvevők.

A légpuskások 60 lövéses számát a viadal legnevesebb indulója, Pekler Zalán (BGE) nyerte 630,2 körös teljesítménnyel, megelőzve a szintén BGE-s Hammerl Somát (619 kör). Szorosabb volt a nők versenye ebben a kategóriában: a győztes a BME hallgatója, Nagybányai Nagy Anna lett 628,4 körrel. Mögötte Dénes Eszter (MATE) és Toma Dorina (BGE) között mindössze egy kör döntött a MATE hallgatójának javára.

Színvonalas versenyt hozott a légpuskások 20 lövéses versenyszáma: a férfiaknál Kelkó Balázs (BME) 195 körrel nyert, Trájer Szabolcs (NKE) 192 körrel lett második, Vezér Zalán (BCE) pedig 190 kört lőve a harmadik. A nőknél Fleischer Bernadett (DE) szintén 195 körrel diadalmaskodott úgy, hogy 20 lövéséből 9 belső tízes volt. Senoha Kitti (MTSE) 188 körrel másodikként zárt, mögötte két körös hátránnyal Veréb Anna Marianna (SZTE) végzett a harmadik helyen. A vegyes csapatversenyt ebben a számban az MTSE nyerte (Senoha Kitti, Nágl Roland, Horváth András) a Debreceni Egyetem triója (Fleischer Bernadett, Kiss Attila, Koselák Petra) előtt. Harmadik helyen 541 körös eredménnyel a Szegedi Tudományegyetem és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem csapata zárt, ám a több belső tízest lövő NKE-seké lett végül a bronzérem.

A légpisztolyosok 60 lövéses számában a nőknél Dávid Krisztina (KRE) diadalmaskodott 576 körrel, a férfiaknál Polgár János (DE) a legutóbbi ezüstje után ezúttal aranyat ünnepelhetett 567 körös teljesítménnyel. Mögötte a dobogón szintén a belső körös tízesek száma döntött Szemán Dávid (ELTE) javára Joó Attilával (BGE) szemben. A 20 lövéses számban Domján Anna volt a legprecízebb 174 körrel, az egész nap parádésan teljesítő Fleischer Bernadettnek csupán egy kör hiányzott az újabb aranyhoz. Mögötte ebben a számban is Senoha Kitti végzett. A férfiaknál Trájer Szabolcs nyert 177 körrel, éppen csak megelőzve Győry Viktort (MTSE- 176 kör), a dobogó harmadik fokára Vezér Zalán állhatott még. A csapatverseny nagyon izgalmasan alakult: az MTSE (Senoha Kitti, Győry Viktor, Horváth András) és az NKE (Trájer Szabolcs, Gál Botond, Csapó Máté) egyaránt 516 körrel zárt, így jöhetett a szétlövés, ebben pedig az MTSE volt a jobb. Harmadik pedig az ELTE (Éliás Zsombor, Nagy Dávid, Horváth Luca Sára) lett 457 körrel, egy kört verve a DE csapatára.

A versenyről készült képek itt, az eredmények pedig itt érhetőek el.