A MEFOB Feszten kezdi a felkészülést a vb-re Szilágyi Réka gerelyhajító

Többszörös magyar bajnok, Európa-bajnoki negyedik helyezett gerelyhajítónk nemcsak nagykövetként, hanem versenyzőként is részt vesz a MEFOB Feszten. Az egyetemi viadal felkészülésének első állomása is egyben a nyáron esedékes budapesti atlétikai világbajnokságra.

Szilágyi Réka, az utóbbi idők egyik legtehetségesebb magyar női gerelyhajítója rendkívül örült, amikor megtudta, ő lett a tavaszi MEFOB Feszt egyik nagykövete. Legfőképpen azért, mert még sosem volt arca semmilyen eseménynek sem.

„Örömteli, hogy az atlétika is szerepel a MEFOB Feszt programján – újságolta Réka, a Debreceni Egyetem végzős igazságügyi igazgatási szakos hallgatója. – Vélhetően sokan fogják majd nézni az eseményt a helyszínen, és ha Európa-bajnoki negyediként én is ott leszek, talán jobban fel tudom hívni az emberek figyelmét a sportág és a Feszt fontosságára. Az sem mellékes, hogy a DEAC igazolt versenyzője vagyok, és a városhoz is ezer szállal kötődöm.”

Rékának ez lesz az első MEFOB Fesztje, atlétika MEFOB-on azonban utoljára indul.

„Végzős hallgatóként utoljára veszek részt az egyetemi bajnokságon, amelyről rendkívül kellemes emlékeket őrzök. Mindig is vidám hangulatú rendezvények voltak, az egyiken sikerült pályacsúcsot dobnom. A mostani MEFOB azért is fontos, mert ez a viadal lesz felkészülésem első állomása az idei budapesti atlétikai világbajnokságra.”

Réka azt is elárulta, remekül halad a felkészüléssel, és már alig várja a világeseményt.

„Óriási ajándék az országnak, hogy ilyen nagy volumenű sportrendezvénynek adhat otthont. Szeretném a legjobb formámat hozni, és amennyiben sikerül, ott lehetek a döntőben.”

Rékának – akinek van már egy testnevelő tanári végzettsége – kellemes tapasztalatai vannak a Debreceni Egyetem sportéletéről.

„Azt látom, hogy rendkívül széles a sportági paletta, amelyet az egyetem hallgatóinak kínálnak. Ez azért is jó, mert számos, sokak számára eddig ismeretlen mozgásformát is kipróbálhatnak a debreceni diákok.”

Ez itt a MEFS Facebook-, illetve Instagram-oldala. A MEFOB Fesztről itt, illetve itt olvashattok többet, önkéntesnek pedig itt jelentkezhettek.

Kövessétek az unisport.hu-t, ahol a következő hetekben izgalmas cikkekkel és podcastokkal népszerűsítjük az eseményt.

Fotó:
Koncz Márton