A MEFOB Feszten kezdik meg felkészülésüket az Európai Egyetemi Játékokra a K2S önkéntesei

A „Jövő önkéntesei – a siker kulcsa a Z generáció” (Future volunteers – Key to success is Generation Z, K2S-GenZ) projekt keretében tartottak online alakuló ülést május 11-én a programban részt vevő önkéntesek számára, akiket a május 18. és 22. között Miskolcon sorra kerülő MEFOB Feszten képeznek ki az év legjelentősebb egyetemi sporteseményére, a lódzi Európai Egyetemi Játékokra.

Az online eseményen a résztvevők először a projektre vonatkozó legfontosabb információkat osztották meg egymással, majd bemutatták az önkénteseket. Ezt követően a partnerszervezetek – Miskolci Egyetemi Atlétikai és Futball Club (MEAFC), az Európai Egyetemi Sportszövetség (EUSA) szlovéniai intézete, valamint a Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség (MEFS) – tartottak rövid bemutatkozó előadást.

A program önkénteseit az év legjelentősebb magyar egyetemi multisporteseményén, a május 18-22. között Miskolcon sorra kerülő MEFOB Feszten képezik ki. A programban részt vevő fiatalok később a júliusi lódzi Európai Egyetemi Játékokon szerezhetnek további tapasztalatokat.

A MEFOB Feszt a magyar egyetemi sport legnagyobb fesztiválja, amelyen nyolc sportágban rendeznek döntőket egyidejűleg. Az eseményt számos szabadidős rendezvény kíséri. A MEFOB Feszttel a MEFS hagyományt szeretne teremteni, hogy megmutassa, mekkora erő és energia rejlik az egyetemistákban. A szervezet másik célja, hogy felhívja a hallgatók figyelmét a rendszeres testmozgás fontosságára és a sport közösségformáló erejére.

Mint ismert, 2024-ben Miskolc és a Miskolci Egyetem Debrecennel és a Debreceni Egyetemmel közösen rendezi meg az Európai Egyetemi Játékokat. A játékokra felkészülés fontos állomása, hogy idén Miskolc, jövőre pedig Debrecen ad otthont a MEFOB Fesztiválnak.

A kisléptékű együttműködési partnerségnek három szervezet a tagja: a MEAFC, a MEFS és az EUSA szlovéniai intézete. A projekt finanszírozásában szerepet vállal az Európai Unió Erasmus+ programja is.

Fotó: EUSA