A Miskolci Egyetem képviselte hazánkat az EUSA projektjének nyitóösszejövetelén

Az Európai Egyetemi Sportszövetség (EUSA) és a Ljubljanai Egyetem február 13-án tartotta A sportszervezetek és sportirányítás erősítése (ESOM) elnevezésű projekt első ülését, amelyen hazánkat a Miskolci Egyetem delegáltjai képviselték.

Mint arról a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség (MEFS) honlapja beszámolt, február közepén a Ljubljanai Egyetem adott otthont a „A sportszervezetek és sportirányítás erősítése” (ESOM) elnevezésű projekt nyitóösszejövetelének.

Az ESOM fő célja a menedzsment és a rendezvényszervezés erősítése a nemzetközi egyetemi sportban. A projekt résztvevői mindezt tanulással, tapasztalataik megosztásával, új információk és készségek megszerzésével kívánják megvalósítani a sportmenedzsmentben, a finanszírozásban, a kommunikációban és más fontos területeken.

Az eseményen a Horvát Akadémiai Sportszövetség, a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség, a Montenegrói Diáksportszövetség, a Holland Diáksportszövetség, a Lengyel Egyetemi Sportszövetség, az Ukrán Sporthallgatók Szövetsége és a Ljubljanai Egyetem képviselői vettek részt.

A Miskolci Egyetem képviselte hazánkat az EUSA projektjének nyitóösszejövetelén

A jelenlevők fontos témákat vitattak meg, például a projektmenedzsment konkrétabb aspektusait, az ülésen pedig minden szervezet lehetőséget kapott, hogy bemutatkozzon. A szakemberek meglátogatták a Ljubljanai Egyetem sportlétesítményeit, továbbá betekintést nyertek a szlovén hallgatók sportolási lehetőségeibe is.

A részben EU-s finanszírozású projekt első rendezvényén a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség (MEFS) nevében Molnár Réka és Bene Szilárd volt jelen, akik a Miskolci Egyetemet és a MEAFC-ot képviselték.

Fotó:
EUSA Facebook-oldala