A nőknél a Győr, a férfiaknál a TF nyerte a kosárlabda egyetemi bajnokságot

Az UNI Győr SzESE húszpontos hátrányt dolgozott le az ELTE BEAC ellen a női döntőben, s lett végül aranyérmes, a TF férfi csapata pedig kiélezett csatában nyerte meg a bajnoki finálét.

Nők

Nincs új a nap alatt, a hölgyeknél ugyanaz a négy csapat jutott be a final fourba, mint tavaly: a címvédő TF, a tavalyi második ELTE BEAC, a tavaly bronzérmes UNI Győr SzESE, valamint a DEAC.

Mivel az elődöntőben a címvédő TF kikapott az ősi rivális ELTE-től, csak a harmadik helyért játszhatott, méghozzá a DEAC-cal. Az első negyed döntetlennel zárult, majd a második etapra négypontos előnyt szerzett a TF. A második félidő elején jól tartották magukat a fővárosiak, akik a szakasz második felében tízpontosra növelték előnyüket. Bár a negyedik negyedben szívósan küzdöttek a debreceniek, nem tudták szorossá tenni a végjátékot, így a TF-é lett a bronzérem.

A nőknél a Győr, a férfiaknál a TF nyerte a kosárlabda egyetemi bajnokságot

A döntőben az ELTE BEAC és a Győr feszült egymásnak. A fővárosiak az első negyedben 14 ponttal elléptek ellenfelüktől, ám a SzESE magára talált, és a második etapban ledolgozott valamit hátrányából. A harmadik negyedben nagyot fordult a kocka, a Győr 28–7-es eredményt produkált, majd az utolsó negyedben kiválóan őrizte előnyét, így megnyerte a női egyetemi bajnokságot.

Az 1. helyért: ELTE BEAC–UNI Győr SzESE 58–68 (23–9, 11–13, 7–28, 17–18)

A 3. helyért: TFSE–DEAC 63–52 (17–17, 17–13, 12–10, 17–12)

A 2022-es női kosárlabda MEFOB végeredménye:

1. SZESE
  2. ELTE-BEAC
  3. TFSE
  4. DEAC

Legértékesebb játékos (MVP:): Baffy Fanni (UNI Győr)

Férfiak

A tavalyi final fourból csupán a Közgáz és a Miskolc maradt meg hírmondónak, bejelentkezett ugyanakkor a bajnoki címért a TF és a DEAC is. A bronzmeccsen keleti rangadót láthattunk, amelyet a debreceniek kezdtek jobban, ám a második etapra a borsodiak ledolgozták hátrányukat, sőt egypontos előnnyel fordultak a második félidőre. A döntés az utolsó negyedre maradt, a Miskolc ellépett ellenfelétől, és végül nyolc ponttal megnyerte a kisdöntőt.

Az aranyérmért az idei finálé „újonca”, a TF és a tavalyi második Közgáz csapott össze. Utóbbi csapat kezdett jobban, és az első negyed végére tízpontos előnyt szerzett. A második etapban 11–2-es rohamának köszönhetően feltámadt a TF, és hét pontot faragott le a hátrányából. A harmadik negyed 17–17-es döntetlennel zárult, így a döntés az utolsó etapra maradt. Rendkívül izgalmasan alakult a végjáték, amelyben pontosabban dobó TF-esek legyűrték a derekasan küzdő Közgázt, és elhódították a bajnoki címet.

A nőknél a Győr, a férfiaknál a TF nyerte a kosárlabda egyetemi bajnokságot

Az 1. helyért: Közgáz–TF 84–85 (23–13, 22–30, 17–17, 22–25)

A 3. helyért: DEAC–Miskolci Egyetem 77–85 (26–25, 18–20, 19–18, 14–22)

A 2022-es férfi kosárlabda MEFOB végeredménye:

1. TF
  2. Közgáz
  3. ME
  4. DEAC

Legértékesebb játékos (MVP): Polgárdy Ádám (TF).

A 2022-es kosárlabda MEFOB eredményeit itt találjátok.

A Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetségének köszönhetően a győztesek részt vehetnek a nyári Európai Egyetemi Játékokon, amelyre Lengyelországban kerül sor.

Forrás: MEFS
Fotó: MEFS