A nőknél a TF, a férfiaknál a BCE nyerte a vízilabda MEFOB-ot

A nők szombati helyosztó mérkőzései után vasárnap a férfiaknál is kiosztották az érmeket a miskolci MEFOB Feszt keretén belül lebonyolított vízilabda országos és főiskolai egyetemi bajnokságon. A nőknél a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem, a férfiaknál a tavalyi harmadik BCE ült fel a trónra.

Olvasási idő: 2,5 perc

Nők

A női vízilabda egyetemi bajnokság legjobb hat csapata pénteken két háromfős csoportban kezdte meg a küzdelmeket. Az egyik ágon a TF menetelt: először a Debreceni Egyetemet győzte le fölényesen (37–0), majd a szombati találkozón az Egert múlta felül (12–8) szorosabb mérkőzésen. A másik ágon a címvédő SZTE mutatott lenyűgöző formát: első csoportmeccsén 18–8-ra diadalmaskodott a SZE ellen, majd a PTE-t verte 14 gólos különbséggel (22–8).

Így aztán két remek formában lévő együttes csapott össze egymással a bajnoki címért. A fináléban a TF kezdett jobban, de később magára talált a Szeged, és még a vezetést is átvette. A végjátékban a fővárosiak szaladtak az eredmény után, a rendes játékidő 10–10-es eredménnyel zárult, így jöhettek a büntetők. Az ötméterespárbajban a TF nem hibázott, az SZTE azonban kettőt is rontott, és végül 15–13-as végeredménnyel a TF-é lett az aranyérem.

A bronzmérkőzésen az EKKE négy góllal bizonyult jobbnak a Széchenyi Egyetemnél, (11–7), így az Eger léphetett fel a dobogó harmadik fokára.

A 2022-es női vízilabda MEFOB végeredménye:

1.TF, 2. SZTE, 3.EKKE, 4.SZE, 5.PTE, 6.DE

Férfiak

A férfiaknál összesen 13 alakulat jutott be a MEFOB Fesztivál pólós seregszemléjére. A címvédő BGE a nyolcaddöntőben 22–10-re győzte le a Széchenyi Egyetemet (SZE), majd a negyeddöntőben csak meglehetősen szoros meccsen gyűrte le a BME alakulatát (12–13). Az elődöntőben hatgólos különbséggel múlta felül a DE-t (16–10), s ezzel bejutott a fináléba.

A másik ágon a tavalyi bronzérmes BCE először nyögvenyelősen nyert az SZTE ellen (15–14), majd az elődöntőben 16–13-as sikert aratott a TF ellen, s ezzel biztossá vált, hogy idén fényesebb éremmel utazhat haza a MEFOB-ról, mint tavaly.

A vasárnapi döntő színvonalas csatát hozott, amelyben a tavalyi MEFOB bronzérmese, a BCE óriási küzdelemben 12–11-re múlta felül a címvédő BGE-t. A bronzcsatában a DE a TF ellen aratott 12–8-as sikerével végzett a harmadik helyen.