A PTE úszói bizonyultak a legjobbnak az úszó MEFOB-on

A Pécsi Tudományegyetem hallgatói nyerték a vadonatúj gödöllői uszodában rendezett úszó MEFOB pontversenyét, amelyen több hazai világklasszis is elindult.

Olvasási idő: 1,5 perc

Túlzás nélkül állíthatjuk, hogy igazi világsztárok – világ- és Európa-bajnoki érmesek – álltak rajtkőre a november 26-i, Gödöllőn megrendezett úszó egyetemi és főiskolai országos bajnokságon. Elég, ha Rasovszky Kristóf, Márton Richárd vagy éppen Késely Ajna nevét említjük.

Összesen 214-en álltak rajthoz, ami kifejezetten szép szám, figyelembe véve, hogy többen is a Magyar Úszószövetség (MÚSZ) előző napi évzáró gálájáról „estek be” az eseményre. A MÚSZ nem győzi hangsúlyozni, hogy a profiktól” elvárja, hogy minden számban igyekezzenek pontokat gyűjteni az általuk képviselt felsőoktatási intézményeknek.

Nos, nem csalódott, aki kilátogatott a gödöllői uszodába, hiszen színvonalas és izgalmas futamoknak lehetett szemtanúja.

A Pannon Egyetemre járó Rasovszky Kristóf és a Budapesti Gazdasági Egyetem diákja, Márton Richárd – váltóban Európa-bajnok, 200 m pillangón ezüstérmes honvédos – például az 50 méteres gyorsúszásban csapott össze először, később pedig a mellúszás kivételével valamennyi százas számban összemérte erejét.

„Az a helyzet, hogy én már a múlt heti országos bajnokság után pihenőt kaptam, szóval a százas távok nagyjából arra szolgáltak, hogy megtaláljam a ritmust, a négyszáz már kifejezetten hasonlított arra, amit úszásnak nevezünk ezen a szinten” – értékelt Rasovszky Kristóf olimpiai ezüstérmes hosszútávúszónk.

„Ötven gyors volt az első szám, harmincötnél már-már kétségbeestem, hogy hol a fal, mire végül beugrott, hogy ez most nem rövidpálya – mert ugye még mindig huszonötösben edzünk a Duna Arénában” – osztotta meg élményeit Márton Richárd, aki a második helyen csapott célba Rasovszky mögött. Azt is elmondta, hogy a jövő heti folytatás előtt kitűnő edzőverseny volt számára a MEFOB.

A hölgyeknél is erős mezőny gyűlt össze, amit mi sem bizonyít jobban, mint hogy a 400 gyors döntőjében az Eb-bronzérmes Késely Ajna (BGE) versengett a „hazai pályán”, a gödöllői agrártudományi egyetem színeiben induló, nyílt vízi váltóban vb- és Eb-ezüstérmes Rohács Rékával, és a szintén a nyílt vízi válogatott Balogh Viviennel, a mellúszó-specialista Békési Eszterrel, illetve a hátúszó Szabó-Feltóthy Eszterrel. Késely végül nyolctizedes előnnyel ért célba Rohács előtt.

A Széchenyi Egyetemet képviselő Sebestyén Dalma 100 pillangón és 200 vegyesen remekelt, 100 mellen pedig holtversenyben végzett Békési Eszterrel. Ne feledkezzünk meg a debreceniek klasszisáról, Senánszky Petráról sem, aki 50 és 100 gyorson állhatott a dobogó legfelső fokára.

Az összetett versenyt a Pécsi Tudomány Egyetem nyerte 143 ponttal, megelőzve a Budapesti Gazdasági Egyetemet (134) és a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetemet (125). Mindhárom egyetemi csapat négy-négy aranyat és ezüstöt gyűjtött, míg bronzból a PTE hatot, a BGE ötöt, a TF pedig négyet. A klasszikus éremtáblázat élén ugyanakkor – hat aranyérmének köszönhetően – a Debreceni Egyetem végzett.

Az éremátadáson jelen volt Boldog Zsolt, a MATE Testnevelési és Sportintézet igazgatója, Bartha Zsolt, az eseményt rendező BME Testnevelési Központ igazgatóhelyettese, valamint Juhász Péter, a Magyar Egyetemi és Főiskola Szövetség főtitkára.

Szöveg: Márványkövi Ferenc
Forrás: musz.hu
Fotó: Magyar Úszószövetség/Facebook, Kovács Anikó