A puskával eltalált kukoricaszemtől a tokiói olimpiáig – videóinterjú Pekler Zalán sportlövővel

Elképesztő karriert futott be a Budapesti Gazdasági Egyetem januárban államvizsgázott hallgatója, Pekler Zalán, aki az egyik legígéretesebb tehetség a magyar férfi puskások mezőnyében. Hatévesen légpuskával eltalált egy kukoricaszemet, huszonegy évesen pedig már az olimpián képviselte Magyarországot, miközben az iskolapadban is remekül helytállt. Tervei között szerepel a mesterdiploma és a 2024-es párizsi olimpia is.

Videó megtekintésének ideje:
7 perc 22 másodperc

Sportlövőberkekben ki ne ismerné Pekler Zalánt, a KVSE ígéretes sportlövőjét? Kisvárdai István tanítványa 2017-ben ifjúsági világ- és Európa-bajnoki címet nyert puskában, éremgyűjteményét gyarapítja egy junior világbajnoki ezüst- és bronzmedál is, mi több, szerepelt a tokiói olimpián, idén pedig világcsúccsal nyerte a junior légpuskások 10 m-es müncheni versenyét. Itthon sem adja alább, februárban a sportlövők harmadik légfegyveres Európa-bajnoki válogatóversenyén adott ízelítőt tudásából.

Azt azonban csak kevesen tudják, hogy Zalán nemcsak a lőtéren tölt sok időt, hanem az iskolapadban is.  A Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE) hallgatója – aki most januárban diplomázott gazdálkodásmenedzsment alapszakon, és később a mesterszakon szeretné folytatni tanulmányait – már gyerekkorában azzal kápráztatta el nagyszüleit, hogy hat méterről eltalált egy kukoricaszemet légpuskával. Tehetségét hamar felismerték, így kilenc évesen – életében először – sportfegyvert foghatott kezébe.

Kétezer-tizennégy óta válogatott sportlövő, és rendkívül mozgalmas évek állnak a háta mögött. A kemény tanulás mellett rengeteget edzett, mert nagy álma volt, hogy kijusson a tokiói olimpiára, és most azon dolgozik, hogy ott lehessen a 2024-es párizsi játékokon is.

Ha szeretnétek tudni, milyen ember Zalán, mit ad neki a sportlövészet, miért tartja fontosnak, hogy egyszerre több lábon álljon, miképpen bánik a pénzzel, és hogyan, illetve miért került a Magyar Sportlövők Szövetségéhez, nézzétek meg a vele készült videóinterjút!

Fotó: Magyar Sportlövők Szövetsége