A sportban és a tanulásban is magasra tette a lécet a vb-negyedik hétpróbázó Krizsán Xénia

A testnevelő tanári szak elvégzése után jelenleg a szakedző szakra jár a TF-es hétpróbázó Krizsán Xénia, aki sportkarrierje befejezése után is a sportban szeretne tevékenykedni.

A negyedik helyet szerezte meg a Budapesten zajló atlétikai világbajnokságon a hétpróbázó Krizsán Xénia, aki a TF MSc szakedző szakán tanul levelező tagozaton.

A remek versenyzőnek – akinek a fél ország állva tapsolt a múlt vasárnapi versenynapon – eddig nem sok ideje maradt pihenésre és ünneplésre, hiszen ő most az egyik legnépszerűbb interjúalany a sportújságírók körében.

A sajtómegjelenéseken kívül az elmúlt napokban a Nemzeti Atlétikai Központba is sokszor kilátogatott, hogy a lelátóról biztassa csapattársait.

„Az utóbbi napokban többször is kint voltam a világbajnokságon nézőként. Teljesen lenyűgöz a létesítmény, illetve az esemény hangulata, és szeretnék szurkolni a magyar atlétáknak. Akivel eddig beszéltem, azt mondta, óriási pluszenergiát kapott a közönségtől. Csütörtökön fut Kozák Luca, drukkolok neki, hogy minél előrébb végezzen.”

Az MTK sportolója a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem levelező képzésen végezte el a testnevelő tanár alapszakot, most pedig az MSc szakedző szakra jár, szintén levelezőn.

„Most kicsit többet kell bejárnom az egyetemre, mint korábban, de szerencsére kedvesek és rugalmasak a tanáraim, és megértették, hogy néha távol kell maradnom edzőtáborozás és versenyzés miatt. Nem nagyon tudtam megmerítkezni az egyetemi életben, bár amúgy sem vagyok bulizós típus. Később is mindenféleképpen a sport közelében szeretnék maradni, ezért is választottam a TF képzéseit. Ehhez értek igazán, ezért is igyekszem képezni magam, hogy egy nap szakmailag is készen álljak a kihívásokra, amelyek közül a következő – egyelőre sportolóként – a kvalifikáció megszerzése lesz a 2024-es nyári játékokra.”

Fotó: nso