A TF sikerével zárult a 3×3-as jégkorong MEFOB

A TF sikerével zárult a 3x3-as jégkorong MEFOB

Kilenc egyetem tizenkét csapatának részvételével rendezték szombaton az Óbudai Jégcsarnokban a 3×3-as jégkorong MEFOB-ot, melyet magabiztos és jó játékkal a TF első számú csapata nyert meg.

Egyre népszerűbb a jégkorong kispályás, három a három elleni verziója, a mögöttünk hagyott hétvégén rendezték ugyanis a 3×3-as bajnokság döntőit, benne az egyetemisták országos bajnokságával, melyre összesen 12 csapat adta le a nevezését.

A résztvevőket négy hármas csoportba osztották: az A jelű csoportban a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem a két mérkőzésen összesen 41 gólt szerezve, közönségszórakoztató játékkal győzte le riválisait, a BME 1-et és a KRE-t.

A B jelű hármasban szorosabban alakultak az eredmények: a Széchenyi István Egyetem 12-10-re győzte le a TF 2-t és 12-9-re a BME második csapatát, így ők jutottak az elődöntőbe.

A C csoportban hiába kezdett 18-1-es sikerrel az Óbudai Egyetem az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem ellen, a Semmelweis Egyetem ellen viszont kikapott. A medikusok viszont legyőzték egri riválisukat is, így ők is bejutottak az elődöntőbe.

Az utolsó továbbjutó helyet a Miskolci Egyetem jégkorongozói harcolták ki: a D csoport második helyéről viszont a torna legszorosabb mérkőzése döntött: a Semmelweis második csapata büntetőkkel győzte le a tavalyi győztes BGE csapatát.

Az első elődöntőt a TF könnyedén húzta be, miután 19-9-re legyőzte a Miskolci Egyetem együttesét. A másik ágon szorosabban alakult a mérkőzés a Semmelweis Egyetem és a Széchenyi István Egyetem között: a győriek végül 9-5-re diadalmaskodtak.

A bronzmérkőzésen idén alulmaradt a Semmelweis Egyetem, a miskolciak 12-7-re legyőzték őket. A TF hokisait a döntőben sem lehetett megállítani, 17-8-as győzelmükkel megérdemelten szerezték meg a 3×3-as jégkorong MEFOB aranyérmét.

Az 1. helyért: Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem 1 – Széchenyi István Egyetem 17:8

A 3. helyért: Miskolci Egyetem-Semmelweis Egyetem 1 12:7

A bajnokság végeredménye:

1. Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem 1
  2. Széchenyi István Egyetem
  3. Miskolci Egyetem
  4. Semmelweis Egyetem 1

A bajnokságon még részt vett: Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem 1, 2, Óbudai Egyetem, Budapesti Gazdasági Egyetem, Semmelweis Egyetem 2, Károli Gáspár Református Egyetem, Eszterházy Károly Katolikus Egyetem, Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem 2.

Szöveg: Janzsó Miklós
Fotó: Magyar Jégkorong Szövetség