A TFSE-MTK nyerte az „egyetemi” kosárrangadót a női NB I-ben

A TFSE-MTK nyerte az egyetemi kosárrangadót a női NB I-ben

A TFSE-MTK magabiztos győzelmet aratott az ősi rivális, az E.ON ELTE BEAC ellen a női kosárlabda NB I szombati játékapján, így a kék-feketék nyerték meg az egyetemi klubok örökrangadóját.

Igazi „egyetemi” rangadóra került sor január 21-én, szombaton a női kosárlabda NB I 17. fordulójában. A két ősi fővárosi rivális, a több hallgatót is soraiban tudó TFSE-MTK városmajori otthonában fogadta az ELTE-BEAC együttesét.

Jóllehet még csak az alapszakasz küzdelmei zajlanak, jócskán volt tétje az összecsapásnak, főként a TFSE-MTK számára. A kék-feketéknek ugyanis mindenféleképp meg kellett kezdeniük a felzárkózást ahhoz, hogy odaérjenek a rájátszást érő első nyolc hely valamelyikére.

A TFSE kezdte jobban a mérkőzést, hamar meg is lépett ellenfelétől, ám az első negyed végére valamelyest felzárkózott az ELTE BEAC, így hatpontos TFSE előnnyel fordultak a felek. A második negyedet is jól kezdte Magyar Bianka alakulata, ám nem tudott elhúzni ellenfelétől, sőt – a BEAC-os Ana Vojtulek remeklésének köszönhetően – a félidő hajrájában már 34–34-es döntetlent mutatott az eredményjelző.

A folytatásban magasabb sebességfokozatba kapcsolt a TFSE, és Dúl Panka, valamint Király Andrea vezényletével tetemes, 16 pontos előnnyel zárta a harmadik negyedet. Az utolsó etapra bebizonyosodott, hogy nem tud visszajönni a meccsbe az ELTE, sőt Theodoreán Alexandra tripláival már majdnem húsz volt a különbség. Az ELTE kapaszkodott, de már csak kozmetikázni tudott az eredményen, így az „egyetemi” rangadót a 78–59-ra a TFSE-MTK nyerte, amely ott liheg a 8. helyezett Vasas Akadémia nyakán.

Hiányoztak már az ilyen a sikerek, mert tudtuk, hogy jó csapatunk van, de a munkát a győzelmek minősítik. Nehéz helyzetben volt a BEAC, hiszen nem játszhatott az irányítója. Átérezzük a helyzetüket, hiszen mi is jártunk már hasonló cipőben. Csapatként győztünk, s ebből mindenki kivette a részét. Húsz eladott labdára kényszerítettük az ellenfelet, ez a jó védekezést minősíti, illetve volt húsz gólpasszunk, ez pedig a jó támadást és az összjátékot mutatja” – nyilatkozta a TFSE-MTK vezetőedzője, Magyar Bianka az nso-hu-nak.

Nem kezdtük jól a találkozót, a nagyszünetre azonban sikerült felzárkóznunk. Várható volt, hogy a harmadik negyedben a TF erős ötössel jön fel, számítottunk rá, de nem tudtunk reagálni rá, ismét pontatlanul kezdtük a játékrészt. Ana Vojtulek kipontozódása volt a kegyelemdöfés számunkra, attól kezdve mentálisan nem hittünk magunkban” – mutatott rá a vereség okaira az ELTE trénere, Mészárosné Kovács Andrea.

Jegyzőkönyv:

• TFSE-MTK–E.ON ELTE BEAC 78–59 (20–14, 14–20, 27–11, 17–14)
    Városmajor, 250 néző.
  • TFSE: Dúl T. 6/3, DÚL P. 13/6, THEODOREÁN 10/9, Németh A. 4, MANIS 11. Csere: MARSHALL 4, Hegedűs J. 10, PUSZTAI P. 14, Turi, Király A. 6/6, Burján L., Szeitl. Edző: Magyar Bianka
  • BEAC: Angyal B. 5/3, Koch 5/3, Orosz Zs. 3/3, TÓTH F. 17, VOJTULEK 19. Csere: Milkovics 4, Juhász A. 3, Katona B. 1, Radócz 2, Benke S. Edző: Mészárosné Kovács Andrea

Forrás: tfse.hu, nso.hu
Fotó: Borhi Mihály