Akikre büszkék voltunk júniusban

A nyár első hónapja sem múlt el egyetemista sportsikerek nélkül, legjobbjaink ezúttal is ott voltak a sportági világversenyek élmezőnyében. Sorozatunkban bemutatjuk azokat a sportolókat, akik az elmúlt hónapban öregbítették egyetemük és a magyar egyetemi sport hírnevét.

Olvasási idő: 2,5 perc

Óriási sikert ért el a férfi U20-as vízilabda-válogatott, amely 2007 után nyert ismét világbajnokságot, ráadásul végig uralva a mérkőzést, a döntőben 12-7-re legyőzte Szerbia együttesét. A csapat kapusa Danka Benedek, az ELTE PPK hallgatója, aki sok bravúros védéssel segítette világbajnoki címhez a csapatát.

A krakkói Európai Játékokon számos magyar érem született, ebből a BME hallgatói is kivették a részüket: a kajakozó Varga Ádám óriási fölénnyel nyert 500 méteren, a tekvondós Kelen Bailey pedig bronzérmes lett a 87 kilogrammos súlycsoportban.

Szintén tekvondó: a BGE hallgatója, László Alexa formagyakorlatát a harmadik legjobban értékelték a pozsonyi Bratislava Open & Korean Ambassadors Cup Poomsae elnevezésű versenyen, párosban viszont aranyérmet nyert Neller Ábellel.

Maradva a küzdősportoknál: június közepén rendezték Budapesten a 28. Kick-box világkupát, melyen mindkét szabályrendszerben aranyérmet szerzett az ELTE-PPK hallgatója, Szmolek Emmánuel.

Pekler Zalán (BGE) sikeres Európai Játékokat tudhat maga mögött, ugyanis három aranyéremmel zárta a versenyt: a sportlövők vegyespáros versenyében Mészáros Eszterrel megállíthatatlanok voltak. A férfiak 10 méteres légpuska számában a csapatversenyben Péni Istvánnal és Hammerl Somával (szintén BGE) szintén aranyérmet szerzett. Az 50 méteres versenyszámban pedig előbb hatalmas izgalmak közepette szerezte meg az olimpiai kvótát, majd a döntőben kitűnően koncentrálva könnyedén legyőzte ellenfelét, így megszerezte harmadik aranyát is.

Európa-bajnoki ötödik helyezést ért el a finnországi Laukaaban tartott szkander Európa- bajnokságon a 63 kg-osok között az Óbudai Egyetem hallgatója, Gere Dávid. Az Európa- és világbajnokokkal teli mezőnyben ez nagyszerű teljesítmény, hiszen mindössze két éve űzi ezt a sportot.

Szöveg: Janzsó Miklós
Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt