Akikre büszkék voltunk novemberben és decemberben

Új sorozatunkban bemutatjuk azokat a sportolókat, akik az előző hónapban kiemelkedő teljesítményükkel felhívták magukra a figyelmet. Nézzük, hogy az év utolsó két hónapjában kik voltak, akik sikereikkel öregbítették az egyetemi sport hírnevét!

Kevés sportesemény maradt az év végére, ám így is találhattunk olyan figyelemreméltó teljesítményeket, amelyekről mindenképpen meg kell emlékeznünk.

Elsőként egy friss hír: december elején rendezték a sakkozók országos bajnokságát, amelyen parádésan szerepeltek az év egyetemi sportolója díjjal is kitüntetett Terbe nővérek, ugyanis Terbe Zsuzsanna (TF) a tavalyi győzelme után ezúttal is az élen zárt, mögötte pedig testvére, Terbe Julianna (TF) végzett. A férfiaknál pedig bronzéremmel zárt Kozák Ádám (TF).

November végén rendezték az úszó MEFOB-ot, melynek számos olimpikonunk vett részt: a Debreceni Egyetem kiválósága, Senánszky Petra szép évet zárt, novemberben egy aranyat nyert a rövid pályás országos bajnokságon, a MEFOB-ról pedig két aranyat hozott el. Sebestyén Dalma (SZE) két aranyéremmel és egy ezüsttel bizonyult az úszó MEFOB legeredményesebb versenyzőjének, és ő is országos bajnok lett a rövid pályás ob-n.

Története első NB 1-es győzelmét aratta december elején az ELTE-BEAC férfi futsalcsapata, mely álomfocival 8-0-ra győzte le a Rubeola FC-t. A BEAC-hoz kapcsolódó hír, hogy az ELTE Cheer Dance Team fantasztikus koreográfiát bemutatva nyerte az országos bajnokságot, s ezzel megszerezte a részvétel jogát a 2023-as Európa-bajnokságon.

Az év végén mindössze egy nemzetközi egyetemi sportversenyt rendeztek: a fallabda egyetemi világbajnokságot az egyiptomi Gizában, ahol Nagy Sára (BCE) mutathatta meg magát az erős nemzetközi mezőnyben.

Harmadik U23-as Európa-bajnoki aranyérmét nyerte a cselgáncsozó Sipőcz Richárd (SZE) a szarajevói kontinensviadalon, így összesen hetedik Eb-aranyánál tart, mivel kettőt nyert a juniorok és kettőt az ifjúságiak között is. Sipőcz Richárd nagyszerű teljesítménye nagyban köszönhető edzőjének, Gyimes Nikolettának, akit a hónap utánpótlásedzőjének választottak novemberben.

Szöveg: Janzsó Miklós
Fotó: Magyar Úszó Szövetség