Az ELTE az első, a TF a második helyen áll az Európai Egyetemi Játékok éremtáblázatán

Kick-boxosaiknak köszönhetően remekül rajtoltak az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) és a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem (TF) hallgatói a lengyelországi Lódzban zajló 6. Európai Egyetemi Játékokon – e két intézmény áll ugyanis az éremtáblázat az első két helyén.

Már javában zajlanak a lengyelországi Lódzban a 6. Európai Egyetemi Játékok, amelyen szép számú magyar küldöttség vesz részt.

Ami a számunkra leginkább örvendetes, hogy az első két versenynap után az ELTE 2 arannyal, 2 ezüsttel és 2 bronzéremmel az első helyen áll az éremtáblázaton, míg a legnagyobb magyar küldöttséggel érkezett TF 2 arannyal és 2 bronzzal a második helyet foglalja el.

Ez az érdem elsősorban a kick-boxosoké, hiszen mindkét intézmény ebben a sportágban szerezte eddigi érmeit. Az ELTE-seknél Szmolek Emánuel (kick-light, -84 kilogramm) és Szabó Dorina (pointfighting, +65 kilogramm), míg a TF-eseknél Fésű Lajos (kick-light, -74 kilogramm) és Rohonczi Jenő (pointfighting, +84 kilogramm) nyakába került a legfényesebb érem.

Mint ismert, a hivatalosan július 17-én elrajtolt játékokon 17 magyarországi egyetem 314 sportoló hallgatója vesz részt.

Fotó: MEFS